На Прикарпатті чотири громади спільно розвиватимуть інклюзивно-ресурсний цент

 

10 листопада 2022 року відбулася знакова для Прикарпаття подія – підписано перший договір міжмуніципальної співпраці (ММС) у сфері інклюзивної освіти – спільне фінансування (утримання) суб’єктами співробітництва комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Галицької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області між Галицькою, Дубовецькою, Бурштинською та Більшівцівською громад.

Ініціатором такої співпраці стала Галицька громада - партнер Проєкту DECIDE.

«Важливо, коли для досягнень громади об’єднуються свої зусилля, а також і допомогу міжнародних Проєктів та Програм. Стартували ми з Програмою «U-LEAD з Європою, отримавши консультацію про переваги ММС, а далі у співпраці з Швейцарсько-українським Проєктом DECIDE підписали такий важливий для територіальних громад договір, який, я переконана, є тільки першою сходинкою до подальшої співпраці і в інших напрямах», – зазначила Вікторія Дебенко, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Галицької міської ради.

 

 

«Забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу – це лише частинка мети діяльності нашого ІРЦ. Колектив ІРЦ робить все можливе для створення комфортних умов не тільки для навчання, а й для виховання, дозвілля дітей, психосоціальної підтримки їх батьків. Ми вже узгодили можливості і для подальшої співпраці з проєктом DECIDE, і я впевнена, що це стане якісною професійною підтримкою реалізації мети діяльності нашої установи», – зазначила у виступі Мар’яна Палагнюк, директорка Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Галицької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

 

 

Об’єднання для підписання договору – це стимул для подальшої плідної співпраці громад.

«Загальна кількість договорів ММС у Івано-Франківській області – 5, і жодного в соціальній сфері, яка, на жаль, сьогодні є найбільш витратною для місцевих бюджетів. Договір ММС, який ми сьогодні підписали спільно з Дубовецьким, Більшівцівським та Бурштинським головами є показовим прикладом співпраці в галузі освіти для всіх ТГ Прикарпаття», – прокоментував Галицький міський голова Олег Кантор.


 

Безумовно позитивно оцінивши важливість ММС в контексті спільного фінансування (утримання) ІРЦ, Дубовецький сільский голова Павло Андрусяк акцентував увагу на важливості окреслення векторів розвитку ІРЦ, зважаючи на потреби дітей, які навчаються в ІРЦ:

«Такими інструментами може бути й обмін досвідом між працівниками ІРЦ та нашими Швейцарськими партнерами в рамках реалізації Проєкту DECIDE. Важливо впроваджувати кращі світові практики».

 

 

«Зважаючи на нозологію дітей з ООП, які обслуговуються в нашому ІРЦ – понад 30 – це дітки з функціональними труднощами. Доцільно на майбутнє дослідити можливості їх оздоровлення в басейні Бурштинської ТГ», – запропонував Бурштинський міський голова Василь Андрієшин.

Про важливість співпраці й в інших напрямах, раціональне використання бюджетних надходжень громади йшлося у виступі Більшівського сільського голови Василя Саноцького.

«Завжди поважаю спільні напрацювання команди. Показово, що після підписання договору місцеві голови сформували низку пропозицій, які варто було б реалізувати в контексті підписання нових договорів ММС – це і придбання мобільного ІРЦ, і закупівля спеціалізованого обладнання, у тому числі й дидактичного, і формування стратегії розвитку ІРЦ. ММС наших громад – це закон синергії в дії, – це кращий приклад співпраці, коли кожна громада стає частинкою великих досягнень», – прокоментувала експертка Проєкту DECIDE у Івано-Франківській області Марія Баран.

 

 

Фото: Галицька територіальна громада

Tags:

cooperation education social services war stories

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Більшівцівська територіальна громада Бурштинська територіальна громада Галицька територіальна громада Дубовецька територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

24 January 2023

У Рожищенській міській громаді створили громадську раду

У Рожищенській міській громаді створили...

  20 січня 2023 року в місті Рожище Волинської області відбулися установчі збори з формування громадської ради...

18 January 2023

A mobile medical team operates in Kuty municipality

A mobile medical team operates in Kuty...

  The Kuty municipality in the Ivano-Frankivsk region was awarded a grant and received a modern ambulance. The...

17 January 2023

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу звукову інсталяцію

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу...

  У Музеї-майстерні в Теребовлянській громаді на Тернопільщині готують до відкриття інтерактивний стенд про...

16 January 2023

Three more municipalities of Kirovohrad region developed investment passports with U-LEAD’s support

Three more municipalities of Kirovohrad region...

For three months, the teams of the Dobrovelychkivka, Novhorodka and Znamianka municipalities of the Kirovohrad region...