Практичний порадник для представників органів місцевого самоврядування по налагодженню співробітництва територіальних громад (691,7 KB)

Співробітництво територіальних громад (СТГ) дозволяє його учасникам на договірних засадах об’єднувати свої зусилля та ресурси для спільного вирішення питань місцевого значення. Переваги, які закладені в основі СТГ, сприяють посиленню інституційної спроможності громад, допомагають розвивати інфраструктуру, покращувати благоустрій та підвищувати якість послуг, що надаються населенню. Тобто налагоджене співробітництво дозволяє робити очевидні та вимірні речі у тих чи інших сферах життєдіяльності територіальних громад на користь їх жителів.

Як правильно користуватися цими механізмами, яких помилок бажано уникати, як ефективніше налагодити роботу своєї місцевої ради спільно з її партнерами? Саме на ці запитання допоможе знайти відповіді даний порадник.

Year
19.05.2022
Source
USAID ГОВЕРЛА
Category
Довідкові матеріали
Type
Посібник
Theme
Співробітництво громад

Year
07.03.2022
Source
Category
Періодичні видання
Type
Газета
Theme

Місцевий економічний розвиток як фактор запобігання міграції молоді - посібник (3,3 MB)

Видання містить успішні кейси залучення та працевлаштування молоді у громадах. Це заходи місцевої влади, які допомагають стимулювати економічний розвиток міста, створювати нові робочі місця та умови для запобігання відтоку молоді. 

Які заходи може вжити місцева влада?  

 • Запровадити стажування в органах місцевого самоврядування; 
 • Підтримати молодіжні бізнес-проєкти; 
 • Компенсувати роботодавцям вартість стажування молоді; 
 • Замовити навчання професійних кадрів для бюджетних установ громади; 
 • Забезпечити молодь житлом. 
Year
23.02.2022
Source
USAID АМУ IRI
Category
Довідкові матеріали
Type
Посібник
Theme
Молодіжна політика

Дайджест Культура і регіони - лютий 2022 (8,6 MB)

У цьому випуску інформаційного дайджесту "Культура і регіони":

 • заява представників культурно-мистецької та наукової спільноти щодо миру;
 • маніфест відродження української кухні;
 • Велика реставрацію
 • діджиталізація культури
 • та багато іншого.
Year
23.02.2022
Source
Міністерство культури України
Category
Періодичні видання
Type
Збірка
Theme
Культура

Посібник для керівництва органів місцевого самоврядування щодо побудови системи інституційної доброчесності (8,5 MB)

Проєкт USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» підготував практичний посібник, щоб допомогти керівникам місцевого самоврядування належним чином організувати виконання вимог антикорупційного законодавства.

Посібник містить не лише огляд елементів системи інституційної доброчесності, але й практичні поради, необхідні для розбудови цієї системи, огляд основних нормативних актів та методичних документів НАЗК, опис успішного досвіду її впровадження у містах-чемпіонах Проєкту: Дрогобич Львівської області, Мукачево Закарпатської області, Первомайський Харківської області, Покров Дніпропетровської області та  Хмельницький.

Цей посібник стане корисним для керівництва органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, громадських активістів, які бажають впроваджувати стандарти доброчесності та прозорості у роботу ОМС.

Year
15.02.2022
Source
USAID ВзаємоДія
Category
Методичні рекомендації
Type
Посібник
Theme
Діяльність ОМС

Харчові блоки в закладах освіти. Посібник для проєктувальників та архітекторів (2,7 MB)

Рекомендації для комплексної модернізації та технологічного переоснащення харчоблоку середньої загальноосвітньої школи в основі яких лежить сучасний технологічний процес, що забезпечує дотримання норм HACCP та приготування якісної і безпечної їжі в асортименті.

Дані рекомендації є універсальними та мають істотне значення, задля досягнення стандартизації модернізування харчоблоків освітніх закладів на державному рівні.

Year
10.02.2022
Source
Мінрегіон
Category
Довідкові матеріали
Type
Посібник
Theme
Освіта

Дослідження енергетичних бюджетів українських громад (1,8 MB)

Публікація містить ідентифікацію головних викликів та можливих недоліків у процесі планування та моніторингу органами місцевої влади власних видатків на енергоносії та інвестицій в енергоефективність, способів використання отриманих заощаджень з економії, а також рекомендації для громад щодо варіантів уникнення і/чи вирішення зазначених проблеми та обґрунтування, яким чином методологія Європейської Енергетичної Відзнаки дозволить зробити це максимально ефективно.

Year
10.02.2022
Source
Асоціація «Енергоефективні міста України»
Category
Довідкові матеріали
Type
Брошура
Theme
Місцеві фінанси Енергоефективність

Дайджест Культура і регіони - січень 2022 (7,2 MB)

У цьому випуску Дайджеста Культура і регіони :

 • інтерв'ю Міністра та всіх його заступників про плани та результати роботи,
 • новини про мову, мистецтво та культурну спадщину,
 • нові нормативні акти,
 • посилання на громадське обговорення проекту Закону України,
 • інформація про гранти та премії для сфери культури.
Year
31.01.2022
Source
Міністерство культури України
Category
Періодичні видання
Type
Збірка
Theme
Культура

Інструменти управління майном комунальної власності територіальної громади (друге видання доповнене) (1,6 MB)

Експерти Програми DOBRE оновили та доповнили посібник з інструментів управління майном комунальної власності громади.

Це видання призначене для депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також будь-яких інших читачів, яким цікаві питання комунальної власності.

Посібник побудований на практичному досвіді громад-партнерів Програми DOBRE, враховує кращі практики, створені відповідними ОМС, пропонує алгоритми дій та шаблони документів.

У коментарях до зразків документів - поради консультантів Програми DOBRE щодо різних варіантів застосування механізмів з управління комунальним майном в залежності від специфіки організації ОМС, ресурсних можливостей та потреб територіальної громади.

Під час створення посібника також ураховано актуальну судову практику із розгляду спорів, пов’язаних із оскарженням рішень ОМС з питань управління та розпорядження активами територіальних громад та закцентовано увагу на типових помилках, яких фахівці припускаються під час реалізації відповідних повноважень.

Year
31.01.2022
Source
DOBRE
Category
Довідкові матеріали
Type
Посібник
Theme
Розвиток інфраструктури

Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії в Україні (довідник) (3,5 MB)

Довідник створений за підсумками проєкту «Розбудова спроможності громади у відповідь на пандемію в Україні», що був реалізований організацією у 2021 році.

За словами авторів, довідник буде корисним для всіх українських громад, які прагнуть самостійно розбудовувати безпеку, зокрема в сфері громадського здоров’я, та ефективно відповідати на безпекові виклики, спричинені пандемією COVID-19.

Довідник розповідає про те:

 • в чому полягає та як працює «Методологія самофасилітації розбудови спроможності громади відповідати на виклики пандемії в Україні», розроблена експертами ГО ІМіП;
 • з якими викликами у сфері громадського здоров’я зіткнулися різні українські громади внаслідок пандемії COVID-19 та які шляхи вирішення знайшли.
Year
25.01.2022
Source
Інститут миру і порозуміння
Category
Кращі практики
Type
Збірка
Theme
Медицина