social services

Реформа сфери соціальних послуг в умовах децентралізації

 

 

В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад. Щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань і труднощів. Щоб допомогти громадам, ми збиратимемо у цьому розділі корисну та актуальну інформацію: посилання на нормативні документи, посібники та роз'яснення, новини та кращі практики у сфері соціальних послуг.

Kolomyia: the first social enterprise in the town, employing disabled people
Івано-Франківська область
20 January 2021 - 12:08
К-ть переглядів: 460
Ico photo

Providing social services at ASCs – experts’ recommendations
15 January 2021 - 14:10
К-ть переглядів: 2434

Hromada activity in the spheres of the population social protection and children safeguarding – recommendations by the Ministry of Social Policy
12 January 2021 - 14:17
К-ть переглядів: 10008

Social services: What is it? Who is it for? Where to apply for them? (videos)
03 December 2020 - 10:58
К-ть переглядів: 2538

How inclusive are e-democracy tools in Ukrainian cities
02 November 2020 - 14:57
К-ть переглядів: 2329

All news

share