social services

Реформа сфери соціальних послуг в умовах децентралізації

 

 

В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад. Щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань і труднощів. Щоб допомогти громадам, ми збиратимемо у цьому розділі корисну та актуальну інформацію: посилання на нормативні документи, посібники та роз'яснення, новини та кращі практики у сфері соціальних послуг.

Bar experience: communication space for elderly residents
Вінницька область
01 October 2021 - 09:04
К-ть переглядів: 814

Social services: the Ministry of Social Policy invites municipalities to the experimental project
09 September 2021 - 17:12
К-ть переглядів: 3246

Disabled kids care – the Chuhuyiv municipality practice
Харківська область
26 August 2021 - 16:18
К-ть переглядів: 1702

How the Veselivska municipality cares for the elderly
Запорізька область
19 August 2021 - 12:48
К-ть переглядів: 2093

The Government has supported the bill to differentiate population social protection and children rights protection powers
12 August 2021 - 11:50
К-ть переглядів: 3506

All news

share