social services

Реформа сфери соціальних послуг в умовах децентралізації

 

 

В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад. Щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань і труднощів. Щоб допомогти громадам, ми збиратимемо у цьому розділі корисну та актуальну інформацію: посилання на нормативні документи, посібники та роз'яснення, новини та кращі практики у сфері соціальних послуг.

UNICEF has defined hromadas in eastern Ukraine for social services development
Донецька область
19 May 2021 - 16:58
К-ть переглядів: 1202

Jointly towards new services: guidelines on implementing integrated social services for families with children in hromadas
19 May 2021 - 16:32
К-ть переглядів: 1675
Ico photo

The National Social Service is introducing a hromada visualized social map
01 April 2021 - 14:39
К-ть переглядів: 4391

Administrative social services: a preference of the state or local self-government?
15 March 2021 - 13:41
К-ть переглядів: 4819

More than thousand hromadas have joined the Social Hromada Integrated Information System software
04 March 2021 - 11:28
К-ть переглядів: 3369
Ico photo

All news

share