social services

Реформа сфери соціальних послуг в умовах децентралізації

 

 

В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – об’єднаним територіальним громадам. З 1 січня 2020 року стає чинною нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінюється розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлюється система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад. Щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна ОТГ буде зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань і труднощів. Щоб допомогти громадам, ми збиратимемо у цьому розділі корисну та актуальну інформацію: посилання на нормативні документи, посібники та роз'яснення, новини та кращі практики у сфері соціальних послуг.

Social services availability within the context of the new administrative and territorial arrangement in the U-LEAD: Bringing Services Closer chat-show
14 September 2020 - 16:08

Greenhouse Farms in the Vinnytsia Region: Young People with Disabilities Grow Flowers, Greens, Spices, Vegetables, and Seedlings
Вінницька область
20 August 2020 - 08:57
Ico photo

Social services in hromadas: a project for AHs of the Vinnytsia, Zhytomyr and Cherkasy regions is starting
Вінницька область
30 June 2020 - 10:53

Top-10 priorities in developing social services in hromadas
22 June 2020 - 14:55

Integrated social services models in hromadas
Донецька область Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP)
17 June 2020 - 16:00

All news

share