Logo
Соціальні послуги

Реформа сфери соціальних послуг в умовах децентралізації

 

 

В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад. Щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань і труднощів. Щоб допомогти громадам, ми збиратимемо у цьому розділі корисну та актуальну інформацію: посилання на нормативні документи, посібники та роз'яснення, новини та кращі практики у сфері соціальних послуг.

У Теребовлянській громаді запровадили послугу патронату
Тернопільська область
18 січня 2022 - 13:53
К-ть переглядів: 1149

Ще одна громада в Україні запровадила програму підтримки народжуваності
Тернопільська область
12 січня 2022 - 11:14
К-ть переглядів: 2291
Ico photo

У громадах підвищується якість надання соціальних послуг
23 листопада 2021 - 14:02
К-ть переглядів: 2609

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ
Донецька область
18 листопада 2021 - 12:23
К-ть переглядів: 4689

Перший на Сумщині притулок для постраждалих від домашнього насильства з’явиться у Тростянецькій ТГ
Сумська область
17 листопада 2021 - 15:41
К-ть переглядів: 4491
Ico photo

Усі новини

Поділитися