Соціальні послуги

Реформа сфери соціальних послуг в умовах децентралізації

 

 

В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад. Щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань і труднощів. Щоб допомогти громадам, ми збиратимемо у цьому розділі корисну та актуальну інформацію: посилання на нормативні документи, посібники та роз'яснення, новини та кращі практики у сфері соціальних послуг.

Соціальні послуги: Мінсоцполітики запрошує громади до експериментального проекту
09 вересня 2021 - 17:12
К-ть переглядів: 2481

Турбота про дітей з особливими потребами - практика Чугуївської громади
Харківська область
26 серпня 2021 - 16:18
К-ть переглядів: 1172

Як Веселівська громада піклується про літніх людей
Запорізька область
19 серпня 2021 - 12:48
К-ть переглядів: 1623

Уряд підтримав законопроект, який має розмежувати повноваження з надання соціальних послуг
12 серпня 2021 - 11:50
К-ть переглядів: 2919

Кожна громада може отримати від держави до 2 млн гривень на розвиток соціальних послуг в рамках пілотного проекту
21 липня 2021 - 14:47
К-ть переглядів: 6993

Усі новини

Поділитися