Методичні рекомендації щодо організації трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану (2,4 МБ)

Рекомендації створені на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та під рецензуванням Національного агентства України з питань державної служби.

Рекомендації містять постатейний порівняльний аналіз трудового законодавства до та після внесених змін, практичні поради представникам/-цям органів місцевого самоврядування, як застосовувати оновлене законодавство, а також зразки документів, які допоможуть спеціалістам/-кам з кадрових питань у їхній роботі.

Рік
12.08.2022
Джерело
Рада Європи
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Кадрові питання

Центр культурних послуг в територіальній громаді (86,0 МБ)

Посібник окрім рекомендацій щодо процесу створення Центрів культурних послуг (ЦКП), містить приклади документів, необхідні для функціонування ЦКП, зразки універсальних архітектурних моделей ЦКП, форми збору інформації, деталізовані алгоритми вибору варіантів змістовного наповнення ЦКП тощо, а також рекомендації щодо створення бренду ЦКП та багато інших корисних матеріалів. Всі матеріали доступні в електронному вигляді при переході за посиланнями або QR-кодами, зазначеними у посібнику.

Посібник підготовлений в рамках проєкту “Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади”, який реалізовується ГО “Товариство дослідників України” за підтримки Швейцарії, яка надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України. 

Рік
28.07.2022
Джерело
Міністерство культури України Товариство дослідників України
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Культура

Організація літніх дитячих клубів у громадах (порадник) (2,4 МБ)

Порадник допоможе організаторам літнього відпочинку дітей при закладах освіти зробити літні канікули незабутніми для всіх дітей громади. Так, у ньому детально описують особливості організації дозвілля для дітей в громадах, враховуючи ситуацію в Україні. Експерти наголошують, що зараз важливо створити всі умови, щоб діти різного віку змогли цікаво та весело провести літні дні, дізнатися більше про свою країну, її історію, культуру та звичаї, краще зрозуміти, як влаштоване життя в громаді, де вони проживають, знайти нових друзів з різних куточків нашої країни.

Порадник розробили в межах кампанії DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні». Головна ідея ініціативи – активне і змістовне дозвілля з фокусом на демократію та права людини, психологічна підтримка та широкі можливості для розвитку дітей.

Рік
19.07.2022
Джерело
DECIDE
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Молодіжна політика Освіта

Посібник «Стратегічна екологічна оцінка комплексного плану» (7,3 МБ)

Цей практичний посібник містить перелік основних вихідних даних для проведення процедури стратегічної екологічної оцінки Комплексного плану, особливості проведення аналізу та оцінки просторових показників при здійсненні оцінювання компонентів довкілля та опис можливостей автоматизації такого оцінювання.

Рік
31.05.2022
Джерело
USAID
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Просторове планування

Посібник для професіоналів «Як розробити комплексний план громади» (9,9 МБ)

Щоб допомогти розробникам (сертифікованим архітекторам та сертифікованим інженерам-землевпорядникам) ефективно організувати свою роботу в галузі
комплексного просторового планування, за результатами виконання пілотного Проєкту USAID «Впровадження вимог Закону України No711-ІХ від 17.06.20 "Про внесення змін
до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель"» при розробленні комплексних планів Роганської та Пісочинської територіальних громад
Харківського району Харківської області, розроблено цей Посібник, який є підґрунтям якісного розроблення документації з просторового планування на місцевому рівні. Він
описує послідовні кроки, заходи, плани та процедури, яких необхідно дотримуватись при розробленні комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади.

Рік
31.05.2022
Джерело
USAID
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Просторове планування

Посібник для громад «Розробка комплексних планів» (6,2 МБ)

Основна мета цього Посібника – поінформувати представників органів місцевого самоврядування про вигоди Комплексного плану, надати їм рекомендації з проведення основних організаційних заходів з розроблення комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади та допомогти представникам органів місцевого самоврядування стати «якісними» замовниками робіт та послуг.

Запропоновані рекомендації дають можливість керівництву і фахівцям територіальних громад (як замовнику) визначити свою роль на кожному етапі та бути залученими до процесу розробки комплексних планів від виконання підготовчих заходів для замовлення територіальними громадами комплексних планів просторового розвитку до безпосередньо самої розробки документації, проведення громадських обговорень та оприлюднення Комплексного плану.

Рік
31.05.2022
Джерело
USAID
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Просторове планування

Практичний порадник для представників органів місцевого самоврядування по налагодженню співробітництва територіальних громад (691,7 кБ)

Співробітництво територіальних громад (СТГ) дозволяє його учасникам на договірних засадах об’єднувати свої зусилля та ресурси для спільного вирішення питань місцевого значення. Переваги, які закладені в основі СТГ, сприяють посиленню інституційної спроможності громад, допомагають розвивати інфраструктуру, покращувати благоустрій та підвищувати якість послуг, що надаються населенню. Тобто налагоджене співробітництво дозволяє робити очевидні та вимірні речі у тих чи інших сферах життєдіяльності територіальних громад на користь їх жителів.

Як правильно користуватися цими механізмами, яких помилок бажано уникати, як ефективніше налагодити роботу своєї місцевої ради спільно з її партнерами? Саме на ці запитання допоможе знайти відповіді даний порадник.

Рік
19.05.2022
Джерело
USAID ГОВЕРЛА
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Співробітництво громад

Рік
07.03.2022
Джерело
Категорія
Періодичні видання
Тип
Газета
Тема

Місцевий економічний розвиток як фактор запобігання міграції молоді - посібник (3,3 МБ)

Видання містить успішні кейси залучення та працевлаштування молоді у громадах. Це заходи місцевої влади, які допомагають стимулювати економічний розвиток міста, створювати нові робочі місця та умови для запобігання відтоку молоді. 

Які заходи може вжити місцева влада?  

  • Запровадити стажування в органах місцевого самоврядування; 
  • Підтримати молодіжні бізнес-проєкти; 
  • Компенсувати роботодавцям вартість стажування молоді; 
  • Замовити навчання професійних кадрів для бюджетних установ громади; 
  • Забезпечити молодь житлом. 
Рік
23.02.2022
Джерело
USAID АМУ IRI
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Молодіжна політика

Дайджест Культура і регіони - лютий 2022 (8,6 МБ)

У цьому випуску інформаційного дайджесту "Культура і регіони":

  • заява представників культурно-мистецької та наукової спільноти щодо миру;
  • маніфест відродження української кухні;
  • Велика реставрацію
  • діджиталізація культури
  • та багато іншого.
Рік
23.02.2022
Джерело
Міністерство культури України
Категорія
Періодичні видання
Тип
Збірка
Тема
Культура