22 вересня 2023
Logo slogan
Практичний посібник з проєктування укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти (18,4 МБ)

Посібник, розроблений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, допоможе органам місцевого самоврядування як замовникам будівництва розібратись з видами захисних споруд, їх особливостями та перевагами в частині захисних властивостей, об’ємно-планувальних рішень та інженерного забезпечення. Він містить систематизовану практичну інформацію щодо типів укриттів, їх порівняльні характеристики, перелік вимог до основних та додаткових приміщень, інклюзивності. 

Рік
19.09.2023
Джерело
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Безпека в громаді Освіта

Посібник з логістики та співробітництва громад для забезпечення продовольчої безпеки та розвитку громад в умовах війни (5,9 МБ)

У посібнику містяться відповіді на запитання:

  • Як знайти потенційних донорів?
  • Як організувати логістику у воєнний час?
  • Які життєво важливі вантажі необхідні деокупованим громадам?
  • Як налагодити співробітництво з територіальними громадами України?

У посібнику надано практичні рекомендації з відновлення та підтримки деокупованих територій та забезпечення добробуту жителів, внутрішньо переміщених осіб, а також мікро-, малих та середніх підприємств як основи економічної стійкості громад

Рік
08.09.2023
Джерело
USAID Всеукраїнська асоціація громад
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Співробітництво громад

Порадник з інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громади (7,1 МБ)

Посібник покликаний допомогти органам місцевої влади краще розуміти виклики та можливості, що виникають у зв’язку зі змінами у складі громади. У ньому йдеться про методи та інструменти виявлення потреб різних груп, джерела даних, особливості збирання, верифікації та аналізу інформації.

Посібник підготовлений в межах програми «Стійкість», що виконується Фондом Східна Європа у межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. 

Рік
05.09.2023
Джерело
Фонд Східна Європа
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Участь громадян Соціальні послуги

Адаптація до зміни клімату: короткий путівник для громад (2,9 МБ)

Посібник допоможе органам місцевого самоврядування зрозуміти, із чого розпочати адаптацію до зміни клімату, звідки брати дані та хто повинен бути залученим до розробки оцінки вразливості до зміни клімату.

Посібник створений у межах проєктів “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу; “Розбудова екофеміністичного руху”, що фінансується “WECF International” (“Жінки в Європі за спільне майбутнє”) та “Підвищення інституційної спроможності Екоклубу у світлі післявоєнної відбудови та набуття статусу кандидата у члени ЄС” в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Рік
04.09.2023
Джерело
Екоклуб
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Екологія та захист довкілля

Посібник з очищення публічного простору українських міст від російських і радянських топонімів (3,1 МБ)

Посібник від Програми Transparency International Ukraine «Прозорі міста» має на меті допомогти органам місцевого самоврядування та громадськості під час перейменування вулиць, площ, мостів, парків та інших топонімів.

Експерти програми зібрали усі матеріали щодо процесів перейменування та детально пояснили, як правильно здійснювати деколонізацію назв у наших містах. Окрему увагу програма приділила ролі громади у дерусифікації та надала шаблон петиції, з якою люди можуть звернутися до органів місцевої влади з проханням перейменувати той чи інший топонім.

Рік
18.07.2023
Джерело
Transparency International Ukraine
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Дерадянізація

Views and opinions of residents of the Lviv agglomeration: results of the sociological research (3,7 МБ)

The sociological research was conducted by Kyiv International Institute of Sociology (KIIS) in FebruaryMarch 2023 upon request of the Council of Europe Programme “Strengthening Good Democratic Governance and Resilience in Ukraine” within its support for the elaboration of Lviv Agglomeration Development Strategy.

In the process of research, socio-political attitudes of adult residents of Lviv Agglomeration (aged 18 and older) were surveyed.

Рік
21.06.2023
Джерело
Рада Європи
Категорія
Соціологічні дослідження
Тип
Презентація
Тема
Співробітництво громад

Думки і погляди населення Львівської агломерації: результати соціологічного дослідження (3,7 МБ)

Соціологічне дослідження проводилось Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому-березні 2023 року на замовлення Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» в рамках підтримки нею розробки Стратегії розвитку Львівської агломерації.

У процесі дослідження шляхом опитування вивчалися суспільно-політичні настрої дорослих мешканців та мешканок Львівської агломерації (у віці 18 років і старше).

Рік
21.06.2023
Джерело
Рада Європи
Категорія
Соціологічні дослідження
Тип
Презентація
Тема
Співробітництво громад

Загальна адміністративна процедура (онлайн-курс)

Цей курс покликаний допомогти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, суддям адміністративних судів, фахівцям із приватного сектору здобути необхідні знання та підготуватись до майбутніх змін.

Рік
16.06.2023
Джерело
EU4PAR
Категорія
Навчальні матеріали
Тип
Відео-лекції
Тема
Центри надання адміністративних послуг Участь громадян

Науково-практичний коментар до Закону України «Про адміністративну процедуру» (3,0 МБ)

Науково-практичний коментар до Закону України «Про адміністративну процедуру» покликаний допомогти публічним службовцям та іншим фахівцям у практичному застосуванні Закону. Потреба у такій праці особливо гостра, зважаючи на суттєву новизну регулювання загальної адміністративної процедури для України.

У коментарі розкривається нова для українського законодавства термінологія, конкретні норми та їх зв’язок з принципами адміністративної процедури, а також у цілісному механізмі правового регулювання. Особлива увага приділяється поясненню мети кожної норми, наводяться приклади та моделі застосування відповідних норм з посиланням на поточну практику, а також на закордонний досвід та вихідні джерела м’якого права (зокрема, акти Ради Європи).

Рік
01.06.2023
Джерело
EU4PAR
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Книга
Тема
Центри надання адміністративних послуг Участь громадян

Бухгалтерський облік та звітність у територіальних громадах – посібник (1,9 МБ)

Матеріал базується на Національних положеннях (стандартах) з бухгалтерського обліку в державному секторі, Планах рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі та інших нормативних документах з бухгалтерського обліку та оподаткування установ. Бухгалтерський облік та звітність розглядаються у взаємозв'язку із податковим обліком, основні вимоги якого встановлено Податковим кодексом України.

Посібник складається з восьми розділів, кожний із яких розкриває порядок організації бухгалтерського обліку основних облікових об’єктів та складання фінансової звітності в бюджетних установах. Кожний розділ закінчується переліком нормативних документів відповідно до порядку їх появи за текстом.

В посібнику можна знайти практичні ситуації з ефективними рішеннями, які обговорювались експертами U-LEAD спільно з бухгалтерами територіальних громад на семінарах та тренінгах. Тому він буде корисним насамперед для практикуючих бухгалтерів, фінансистів, фахівців юридичної служби, керівників органів місцевого самоврядування та інших установ державного сектору економіки.

Рік
01.06.2023
Джерело
U-LEAD
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Місцеві фінанси