22 грудня 2024
Децентралізація

Партнерство задля відновлення та розвитку

Співпрацювати To cooperate
Міністерство розвитку громад та територій України активізувало роботу стосовно сприяння територіальним громадам України в розширенні співпраці з іноземними муніципалітетами
Guidelines

Так, у грудні 2022 року Міністерство у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» розробили Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства, що базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation.

Цей розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація» створено на основі згаданого посібника та за сприяння швейцарсько-українського проекту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

В цьому розділі Ви можете ознайомитись з наступною інформацією:
Як громадам налагоджувати і підтримувати партнерські відносини
Arrow right

Тут міститься практичні рекомендації, як вибирати партнерів і налагоджувати з ними співпрацю, як організувати роботу відповідного фахівця або підрозділу, а також інформація про фінансування міжнародної співпраці, облік і звітність, оформлення виїзду делегацій, приклади успішних практик та багато іншої корисної інформації.

Чому партнерства - це важливо
Arrow right

В ці непрості дні українські громади відчули, що таке справжня солідарність місцевого самоврядування. Муніципалітети з усього демократичного світу допомагають українським громадам, надсилаючи гуманітарну допомогу, необхідні техніку та обладнання, долучаючись до процесів відбудови зруйнованих і деокупованих громад. В багатьох випадках саме ті, з ким були раніше налагоджені партнерські відносини, першими проявили свою підтримку. А ті, хто підставляє плече сьогодні, уже зараз укладають з українськими громадами довгострокові партнерські відносини. Ще багато нових завдань постане перед українськими громадами в процесі повоєнної відбудови і євроінтеграції. Спільна робота з закордонними муніципалітетами-партнерами над подоланням усіх цих викликів робить наші громади сильнішими і успішнішими.

Чим наш портал може допомогти
Arrow right

Представлені тут методичні рекомендації допоможуть громадам знайти відповіді на питання, стосовно яких є сумніви щодо правильності тих чи інших рішень. Тут є також приклади, побудовані на досвіді інших громад, які можуть надихнути вас до пошуку більш ефективних шляхів співпраці з вашими партнерами. Крім того, тут міститься інформація про організації, програми, проекти, які допомагають громадам в налагодженні і розвитку партнерств.

В чому особливість цієї сторінки
Arrow right

Тут вперше зібрана верифікована інформація про партнерства, які налагоджені українськими громадами з закордонними муніципалітетами-партнерами. Не про всі громади можна таку інформацію отримати – і це зрозуміло: в багатьох з них тривають бойові дій, деякі знаходяться під тимчасовою окупацією. Але ця сторінка буде оновлюватись і поповнюватись, в тому числі інформацією про нові партнерські відносини, які встановлюють громади. Інформація подана українською і англійською мовами і, сподіваємось, буде також корисна тим, хто шукає партнерів серед українських громад.

З ким підтримують партнерські відносини українські громади
Arrow right

На карті відображено верифіковану інформацію приблизно по 50% українських територіальних громад (станом на серпень 2022 року), за винятком тих , які знаходяться в окупації, в зоні бойових дій або близько до такої зони.   Перелік країн, з ким підтримують відносини українські громади можна переглянути тут

На карті відображено верифіковану інформацію приблизно по 50% (718) українських територіальних громад (станом на серпень 2022 року), за винятком тих з них, які знаходяться в окупації, в зоні бойових дій або близько до такої зони

Аналіз наявної інформації уже дозволяє побачити деякі цікаві тенденції:

  • Лише приблизно половина з громад має партнерські відносини з муніципалітетами інших країн (46%).
  • Загальна кількість партнерств, укладених цими громадами з муніципалітетами інших країн, - 1279. Таким чином, кожна з тих громад, які мають партнерські відносини з  муніципалітетами інших країн, встановила в середньому 3-4 такі партнерства. Найбільш активними в налагодженні партнерств є обласні центри, а але є рекодсмени і серед менших міст. Так, наприклад, Берегівська громада Закарпатської області має 65 партнерств.
  • Серед регіонів України найактивніші у налагодженні партнерств ті, які розташовані близько до кордонів з європейськими країнами, в першу чергу - Закарпатська, Львівська, Чернівецька та Одеська області, де на одну громаду, яка має партнерів за кордоном, припадає, в середньому, по 5-6 партнерств.
  • Українські громади мають партнерства з муніципалітетами загалом 52 країн, серед яких є країни усіх континентів, окрім Австралії. Наприклад, Хмельницька громада має угоду про партнерство з містом Агуаскальєнтес (Мексиканські Сполучені Штати), Дрогобицька громада Львівської області – з містом Гамянг (Республіка Корея), Вознесенська громада Миколаївської області в партнерстві з містом Хессекуа (Південно-Африканська Республіка), Одеська громада має партнерів в Індії (Колката), Чилі (Вальпараїсо), Кенії (Момбаса), Японії (Йокогама).
  • Найбільше партнерств українські громади мають з містами та мінами Польщі (501 партнерств, або 39% від верифікованого переліку). Серед країн, з громадами яких українські муніципалітети співпрацюють найчастіше, також Угорщина (122 партнерства), Німеччина(86), Румунія (83), Словацька Республіка (56), Литва (50), Чеська Республіка (39), Грузія (28), Болгарія (25), Італія, Латвія і Франція (по 22).
Повідомити про налагоджену співпрацю
Перелік громад, які мають партнерства
Подати заявку на співпрацю
Submit a offer for cooperation
Каталог запитів громад на партнерство
Подані заявки:
207
Активні заявки:
207
Методичні рекомендації
Методичні рекомендації
Історії успіху
Всі Дивитись всі