Сектор освіта

Реформа освіти в умовах децентралізації

 

 

В Україні відбувається процес децентралізації влади. Одним із надскладних завдань для об’єднаних територіальних громад у ході цього процесу є створення функції управління освітою. До об’єднання громад управлінням освітою в селах і селищах займались відділи освіти районних державних адміністрацій, які є елементами вертикалі державної виконавчої влади. Функції виконавчих органів сільських та селищних рад у сфері освіти були мінімальними та полягали в реалізації другорядних завдань для забезпечення шкіл (як наприклад організація підвозу учнів).

На відміну від райдержадміністрацій, органи місцевого самоврядування об’єднаних громад є автономними та мають всі повноваження, у тому числі у сфері управління освітою. Але серйозним викликом є їхня інституційна слабкість.

Органам місцевого самоврядування практично усіх об’єднаних громад разом з отриманням бюджетних преференцій та управлінських повноважень необхідно буде взяти на себе складне завдання та відповідальність за створення ефективного управління системою освіти в своїх громадах. З огляду на викладене, пропонуємо вашій увазі інформаційні матеріали, які допоможуть у вирішенні цього питання.

Зверніть увагу, що інформація постійно оновлюється!

Як школи працюють в умовах карантину в Україні і світі - новий відеопроект "Освітній маркер"
02 жовтня 2020 - 13:39

Робота шкіл в період карантину: рекомендації для громад
03 вересня 2020 - 15:45

Уряд передасть місцевим бюджетам 100 млн грн для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти
26 серпня 2020 - 15:27

Дистанційне і змішане навчання у школах та закладах ПТО: МОН розпочало реєстрацію на онлайн-курс
21 серпня 2020 - 08:57

Матеріали серпневої конференції 2020: «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021»
20 серпня 2020 - 08:35

Усі новини

Поділитися