Сектор освіта

Реформа освіти в умовах децентралізації

 

 

В Україні відбувається процес децентралізації влади. Одним із надскладних завдань для територіальних громад у ході цього процесу є створення функції управління освітою. До створення спроможних громад управлінням освітою в селах і селищах займались відділи освіти районних державних адміністрацій, які є елементами вертикалі державної виконавчої влади. Функції виконавчих органів сільських та селищних рад у сфері освіти були мінімальними та полягали в реалізації другорядних завдань для забезпечення шкіл (як наприклад організація підвозу учнів).

На відміну від райдержадміністрацій, органи місцевого самоврядування територіальних громад є автономними та мають всі повноваження, у тому числі у сфері управління освітою. Але серйозним викликом є їхня інституційна слабкість.

Органам місцевого самоврядування усіх громад разом з отриманням бюджетних преференцій та управлінських повноважень необхідно буде взяти на себе складне завдання та відповідальність за створення ефективного управління системою освіти. З огляду на викладене, пропонуємо вашій увазі інформаційні матеріали, які допоможуть у вирішенні цього питання.

Зверніть увагу, що інформація постійно оновлюється!

Створення профільних ліцеїв у громадах, продовження реформи НУШ - година запитань до Наталії Піпи (відео)
Проєкт DECIDE
03 грудня 2021 - 16:52
К-ть переглядів: 569

Нове шкільне харчування: історія успіху Решетилівської громади
Полтавська область Проєкт DECIDE
01 грудня 2021 - 12:13
К-ть переглядів: 942

2 грудня на "Годині запитань" - Наталія Піпа, народна депутатка, секретарка Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій
Проєкт DECIDE
01 грудня 2021 - 12:08
К-ть переглядів: 523

Як купити обладнання для кабінетів фізики та хімії?
Проєкт DECIDE
01 грудня 2021 - 12:03
К-ть переглядів: 456

Харчування в школах: нове меню, харчоблоки, субвенція, що має зробити влада, - тринадцятий випуск другого сезону проекту "Громада"
01 грудня 2021 - 09:15
К-ть переглядів: 651

Усі новини

Поділитися