Запровадження Єдиного державного реєстру актів місцевого самоврядування в Україні - це не просто про цифровізацію, це про відповідальне врядування, прозорість і впевнене наближення до стандартів Ради Європи.
Висновок Ради Європи, підготовлений Центром експертизи багаторівневого врядування, підтверджує: реєстр відповідає положенням Європейської хартії місцевого самоврядування та є кроком у бік сучасної європейської практики адміністративного нагляду.
Висновок був наданий на офіційне прохання заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна та народного депутата України, голови підкомітету з питань адмінтерустрою та місцевого самоврядування Віталія Безгіна.
Що рекомендує Рада Європи?
Запроваджувати Реєстр можна і потрібно, але з урахуванням принципів:
У підсумку - Реєстр не лише не загрожує місцевому самоврядуванню, а навпаки, підсилює його, спрощуючи законний адміністративний нагляд і водночас підвищуючи публічну підзвітність.
Підтримка більшості асоціацій
Варто зазначити, що три з чотирьох всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування підтримують запровадження Реєстру.
Окрема позиція однієї з асоціацій — це нормальна частина демократичної дискусії, але вона не може і не повинна блокувати необхідний для країни крок уперед.
Час переходити від дискусій до дій
Усі інсинуації, політичні маніпуляції та страхи навколо Реєстру варто залишити в минулому. Замість гри в політичний пінг-понг - час відкривати нову сторінку європейського управління.
Єдиний реєстр - це:
Настав час не боротися з уявними загрозами, а зробити те, що реально підсилює громади.
Реєстр - це не про контроль, це про впорядковану довіру.
Attached files:
Tags:
Source:
Портал «Децентралізація»
15 July 2026
Модельна навчальна програма курсу за вибором...
Це важливий крок для розвитку освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, що допомагають...
15 July 2026
МОН винесло на громадське обговорення проєкт...
Документ покликаний адаптувати чинні нормативи до реформи Нової української школи та сучасних потреб шкіл. Проєкт...
15 July 2026
У «Львівській агломерації» презентують...
16 липня 2026 року відбудеться фінальна презентація проєкту «Разом заради кращих послуг: міжмуніципальна співпраця у...
14 July 2026
Oleksii Marchenko: ‘I have no doubt that nearly 90 per cent of our people will return…’
Oleksii Marchenko: ‘I have no doubt that nearly...
Oleksii Marchenko, Head of the Lazurne Settlement Military Administration in Kherson region, speaks about his...