Єдиний державний реєстр адрес: верифіковано 1,5 млн адрес

Від початку реалізації проєкту зі створення та наповнення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) вже верифіковано 1,5 млн номерів адрес, що становить 14,2 % від загальної кількості адрес України. 


До наповнення ЄДРА активно долучилися 1289 територіальних громад. У 16 областях — 100% громад вже підключені до реєстру. Це учасники експериментального проєкту, що реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2024 року №254.

Наразі триває другий етап — верифікація адрес, який стартував у першому кварталі 2025 року. Цей етап передбачає перевірку, внесення та підтвердження актуальної інформації про номери адрес усіма громадами, за винятком тих, що перебувають у зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях.

976 громад розпочали верифікацію номерів адрес, а 15 громад вже повністю її завершили. Найкращі показники мають: 

  • Херсонська 49,6%
  • Миколаївська 31,1%
  • Волинська 26,1% 
  • Львівська 19,5%
  • Черкаська 14,8%

Серед великих міст лідерами за верифікацією адрес є: м. Суми - 79,3%, м. Херсон - 67,5%, м. Львів - 43,8%, м. Умань - 36,6%, м. Миколаїв - 27,1%.

Загалом основною метою створення ЄДРА є систематизація адрес. Сьогодні одна й та ж адреса може бути зафіксована по-різному — з помилками, скороченнями, відсутністю номера будинку. Це створює незручності для громадян і органів влади. 

ЄДРА дозволить мати єдину, точну та актуальну інформацію про всі адреси в Україні — як у великих містах, так і в найменших селах. А також:

  • спрощена реєстрація власності. Людина не зіткнеться з відмовою у реєстрації нерухомості лише тому, що в документі адреса, тим чи іншим чином, не збігається з базою реєстратора;
  • зменшення бюрократії. Коли дані про адресу у ЦНАПі, у податковій службі, і "Дії" чи нотаріуса однакові — немає потреби кожного разу "підтверджувати" чи "доводити" коректність адреси;
  • захист від махінацій з нерухомістю. Уніфіковані (стандартизовані) адреси ускладнюють незаконні дії з майном: відсутність можливості "винаходити" фіктивні об'єкти з подібними адресами;
  • покращене надання соціальних послуг. Наприклад, коли пенсійний фонд або соціальна служба зможуть автоматично визначати статус проживання людини в окресленому районі, без помилок і затримок.

ЄДРА полегшує роботу громад, у таких напрямках:

  • справедливі податки на нерухомість. Громади знатимуть, скільки реально об’єктів нерухомості є на їх території та не втрачатимуть надходження через "невидимі" адреси;
  • планування розвитку. Коли є точна адресна база, можна ефективніше планувати ремонтні роботи, розвиток інфраструктури, розміщення нових об'єктів (шкіл, дитячих садочків, лікарень тощо);
  • підтримка під час війни та відновлення. Завдяки точному реєстру адрес можна швидше й точніше ідентифікувати пошкоджені чи зруйновані об’єкти, щоб оперативно надавати допомогу чи починати відбудову.

Також ЄДРА є важливим маркером для роботи напрямку єВідновлення через прозорість та відкритість даних.


У кожній області сформовано Центри компетенції, які здійснюють координацію громад по питанням ЄДРА.

Реєстр створено з урахуванням норм європейського фреймворку інфраструктури просторових даних INSPІRE, що в майбутньому має сприяти взаємосумісності (інтероперабельності) даних з реєстру на європейському рівні.

Перед тим, як розпочати наповнення реєстру, фахівці органів місцевого самоврядування мали можливість пройти навчання як у форматі тренінгів за участю менторів, так і в онлайн-форматі з використанням освітнього чат-боту для опанування матеріалу у зручному для фахівців темпі.

Єдиний державний реєстр адрес реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України й Міністерства цифрової трансформації України за підтримки проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT), що впроваджується Фондом Євразія та фінансується UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

26.05.2025 - 13:40 | Views: 1033
Єдиний державний реєстр адрес: верифіковано 1,5 млн адрес

Tags:

elektronne vriaduvannia

Source:

Міністерство розвитку громад та територій України

Read more:

25 July 2025

Євроінтеграційне навчання для українських громад: новий крок до посилення спроможності без навантаження на бюджет

Євроінтеграційне навчання для українських...

  Народний депутат України Віталій Безгін повідомив про досягнення попередньої домовленості з представниками...

24 July 2025

Що таке академічний ліцей і як допомогти дитині обрати профіль - запис вебінару

Що таке академічний ліцей і як допомогти дитині...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінар на тему: «Що таке академічний ліцей і як допомогти дитині обрати...

24 July 2025

23 July 2025

One Mayor – twenty partnerships: Martin Aßmuth named Cities4Cities Ambassador of Cities’ Friendship

One Mayor – twenty partnerships: Martin Aßmuth...

The award was presented on July 19 in Hofstetten, Germany — in recognition of leadership that inspires municipalities...