Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту щодо облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти, включаючи військові ліцеї. Йдеться про 272,5 млн грн, які будуть спрямовані в регіони для підвищення протипожежної безпеки.
Рішення охоплює 710 навчальних закладів, серед яких 693 школи-учасники експериментального проєкту та 17 ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, військово-морських і військово-спортивних закладів.
Це другий етап реалізації субвенції: на початку року вже було розподілено 227,5 млн грн (45,5% від загального обсягу), тож цьогорічне цільове фінансування становить 500 млн грн. Фінансування отримають усі обласні бюджети, а також бюджет міста Києва. Субвенція стане частиною реалізації бюджетної програми 2211840, передбаченої Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (500 млн грн).
Порядок та умови надання субвенції затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2024 р. № 1530 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенціїз державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (протипожежний захист), зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеях, ліцеях із посиленою військово-фізичною підготовкою».
Кошти можуть бути використані на:
Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування - не більш як 50 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 50 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням у частині співфінансування.
Пріоритетними для отримання коштів є:
Субвенція надається лише тим освітнім закладам, які:
Важливо! Витрати на закупівлю первинних засобів пожежогасіння не можуть перевищувати 10% від загальної вартості проєкту.
Кошти спершу розподіляються між обласними бюджетами та бюджетом міста Києва пропорційно до потужностей освітніх закладів. Далі обласні та Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) перерозподіляють субвенцію між обласним бюджетом, бюджетами територіальних громад та районів м. Києва.
За словами Ігоря Онищука, експерта з питань місцевих бюджетів шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні», така ініціатива є вкрай важливою з огляду на потребу у підвищенні рівня безпеки дітей та педагогів:
«Протипожежна безпека в школах – одна з ключових складових безпечного освітнього середовища. Забезпечення мінімальних стандартів захисту у разі надзвичайних ситуацій дозволяє убезпечити життя дітей, педагогів та технічного персоналу. Зокрема, в умовах гібридних загроз це стає критичним елементом державної освітньої політики».
Запровадження цієї субвенції стало можливим завдяки співпраці України з Європейським Союзом у межах інструменту Ukraine Facility. Це зобов’язує реципієнтів перевіряти контрагентів на предмет санкцій ЄС і використовувати відповідне маркування на об’єктах після виконання робіт.
Tags:
budget education safety Ihor Onyshchuk
Source:
Портал «Децентралізація»
21 May 2025
«Ми пишемо абетку виживання…». Інтерв’ю голови Оріхівської громади
«Ми пишемо абетку виживання…». Інтерв’ю голови...
Начальник Оріхівської військової адміністрації Запорізької області Микола Винниченко про життя у десяти кілометрах...
21 May 2025
Україна та Польща уклали Меморандум про співпрацю у відновленні та регіональній політиці
Україна та Польща уклали Меморандум про...
20 травня 2025 року Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба...
21 May 2025
Олена Шуляк назвала кроки, які час робити, аби децентралізація могла працювати далі
Олена Шуляк назвала кроки, які час робити, аби...
Ухвалити законодавство про нагляд; чітко розмежувати повноваження між рівнями влади; забезпечити громадам...
21 May 2025
Нова навчальна програма від U-LEAD - «Кроки для...
Долучайтесь до чотиритижневої Навчальної програми "Кроки для спеціалістів. Запровадження посади уповноваженого з...