ДСНС та Всеукраїнська Асоціація ОТГ об’єднують зусилля для зміцнення цивільного захисту громад

В Українському кризовому медіацентрі відбулася пресконференція, присвячена досвіду та розвитку системи цивільного захисту в Україні, а також міжнародному співробітництву у сфері безпеки. Учасники заходу підбили підсумки спільної роботи Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад (ВАОТГ), обговорили перспективи подальшої взаємодії та анонсували міжнародний форум, який відбудеться у травні у Варшаві.


Учасники також обговорили важливі кроки для вдосконалення системи цивільного захисту в Україні, зокрема акцентуючи на співпраці з територіальними громадами та міжнародними партнерами.

Володимир Демчук, заступник Голови ДСНС України, підкреслив важливість систем оповіщення, оновлення фонду захисних споруд та розвитку добровільних пожежних команд у громадах. Також він додав, що наразі в Україні функціонує вже близько 168 місцевих та добровільних пожежно-рятувальних підрозділів, що активно співпрацюють з ДСНС.

«Цього року громади планують створити ще щонайменше 100 таких підрозділів за сприяння ДСНС», — підсумував він.

 

 

«Завдяки тісній співпраці з територіальними громадами та міжнародними партнерами вдалося оновити інфраструктуру цивільного захисту та створити умови для оперативного реагування на надзвичайні ситуації», — зазначив Віктор Вітовецький, директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС.

 

 

Олександр Корінний, голова Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад та Новоукраїнський міський голова, наголосив на важливості залучення органів місцевого самоврядування до системи цивільного захисту.

«Наша співпраця вже дає результат. Це партнерство, де ДСНС та голови громад мають одну спільну мету — забезпечити безпеку жителів громад», — зазначив він.

 

 

Україна активно інтегрується до Європейського механізму цивільного захисту (UCPM), що відкриває нові можливості для міжнародної співпраці. Учасники пресконференції підкреслили, що ця співпраця сприяє не лише ефективному обміну досвідом, а й значному підвищенню рівня безпеки населення, що є важливим кроком на шляху до зміцнення системи цивільного захисту в Україні.

«Перевага вступу до Європейського механізму цивільного захисту у тому, що ми можемо і надавати допомогу нашим європейським друзям, і залучати, через відповідні пули, модулі, які створюються в рамках Механізму цивільного захисту. Наразі Україна вже зареєструвала один такий модуль. Це пошуково-рятувальна команда, яка проводить розбір завалів, зруйнованих будівель. Активно зараз працюємо з Європейським Союзом, за сприяння Асоціації щодо створення модуля для подолання повеней», — зазначив Володимир Демчук.

Голова ВАОТГ також наголосив на важливості створення нових модулів, зокрема для боротьби з паводками, підтопленнями та іншими катастрофами, що вимагає зусиль як з боку громад, так і з боку державних органів та міжнародних партнерів.

«Хороший кейс — модуль, який буде допомагати при паводках, підтопленнях. Це якраз про те, що у нас є потреба, у нас є бачення, у нас є необхідність після підриву Каховської ГЕС. А у партнерів є можливість допомогти. Модуль найближчим часом почнемо впроваджувати і, дай Бог, щоб він не знадобився на практиці, але ми знаємо, що ми будем захищені», — зазначив Олександр Корінний.

Реалізація протипаводкового модуля сприятиме взаємодії з європейськими партнерами та підсилить технічну складову Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

«ДСНС — це стратегічний партнер Асоціації. Я особисто дуже пишаюся тим, що Асоціація є унікальним партнером серед асоціацій органів місцевого самоврядування, які співпрацюють зі службою і вболіваю, щоб ця співпраця продовжувалося ще багато років», — зауважила Тетяна Нехайчук, експертка з управління безпековими проєктами, керівниця Проєктного офісу ВАОТГ та директорка Boosters Consulting Group.

 

 

Нагадаємо, 22 січня Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) підписали спільну Заяву про наміри щодо реалізації проєкту «Модуль високої продуктивності: Співпраця України з ЄС у сфері реагування на надзвичайні ситуації». Ця ініціатива впроваджується відповідно до Грантової угоди Європейського Союзу та спрямована на підвищення пожежно-рятувальних спроможностей рятувальників та зміцнення матеріально-технічної бази ДСНС.

Однією з головних тем пресконференції стала також підготовка до міжнародного форуму Europe Civil Security, який відбудеться 21-22 травня 2025 року у Варшаві. Цей захід стане важливою платформою для обміну досвідом між Україною та країнами Європейського Союзу у сфері реагування на надзвичайні ситуації та впровадження інноваційних рішень.

Учасники відзначили значущість Europe Civil Security, який надасть можливість для подальшої співпраці з європейськими колегами.

«З нетерпінням чекаємо на цю подію, покладаємо великі надії на цей Форум. Безумовно хочемо винести з цього заходу більше комунікації з європейськими партнерами, більше підтвердження фінансування безпекових проектів, сервісів, які потребують сьогодні наші громадяни в територіальних громадах. Тому дійсно плідно готуємося. Запрошуємо наших партнерів, запрошуємо Служби з надзвичайних ситуацій провідних європейських країн, сподіваюся, ми буде мати велике коло для обговорення тих питань, що зараз на порядку денному», — зауважив Володимир Демчук.

 

 

«21-22 травня у Варшаві відбудеться унікальна подія в рамках якої Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад і Державна служба України з надзвичайних ситуацій презентуватимуть потужний український досвід, я думаю, це збільшить коло наших друзів, розширить наші горизонти, дасть поштовх до того, що завтра ми будемо мати більше досвіду, більше ресурсів і швидше пройдемо шлях побудови нової системи безпеки в нашій країні», — сказав Олександр Корінний.

Тетяна Нехайчук, запрошуючи громади до участі, зазначила:

«Це унікальна можливість представити свої проєкти міжнародним партнерам, знайти міста-побратими, об’єднатися навколо теми безпеки цивільного населення. Спільно з ДСНС, Європейським Союзом, МВС та іншими партнерами ми будемо працювати над посиленням технічної оснащеності служби цивільного захисту та забезпеченням безпеки в громадах».

Організатором Форуму виступає Державна служба України з надзвичайних ситуацій у партнерстві з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» в рамках проєкту, що реалізується за підтримки Європейської комісії в межах Європейського механізму цивільного захисту (UCPM).

За участі Служб цивільного захисту країн-членів ЄС, Асоціації органів місцевого самоврядування країн ЄС, міжнародних донорів і партнерів.

Захід проводиться за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Реєстрація на Міжнародний форум Europe Civil Security за посиланням.

Відеозапис пресконференції:

 

 

26.03.2025 - 11:20 | Views: 171
ДСНС та Всеукраїнська Асоціація ОТГ об’єднують зусилля для зміцнення цивільного захисту громад

Tags:

safety

Source:

Read more:

28 March 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: Парламент ухвалив закон, але…

Відтермінування розробки комплексних планів...

25 березня 2025 року Верховна Рада України повторно після правок від Президента ухвалила в цілому проєкт Закону №9549...

28 March 2025

Уряд схвалив початок реалізації нової фази Програми екстреного відновлення

Уряд схвалив початок реалізації нової фази...

Кабінет Міністрів України схвалив підписання Грантової угоди, яка дозволить розпочати четверту фазу Програми...

28 March 2025

Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та фінансові моделі (запис вебінару)

Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінару «Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та...

27 March 2025

Collaboration That Makes a Difference: National Associations Unite for a Common Vision

Collaboration That Makes a Difference: National...

On 27 March 2025, in Kyiv, the Polaris Programme "Supporting Multilevel Governance in Ukraine" signed Memoranda of...