До проєкту «Пліч-о-пліч» долучилися вже понад 400 громад

Вже понад 400 громад з усієї України стали учасниками національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Проєкт має меті допомагати тиловим громадам та громадам-форпостами співпрацювати для обміну досвідом та втілення проєктів відновлення.


«Від перших днів великої війни громади продовжують бути опорою одна для одної. Тепер ця співпраця перетворилася на масштабну програму підтримки й відновлення.

Спільно ми почали реалізацію сотень ініціатив, які стали реальною допомогою для тих, хто щодня живе в умовах обстрілів та постійних руйнувань. Разом розпочали відбудову зруйнованого житла, працюємо над посиленням енергетичної стійкості прикордонних громад, організовуємо заходи для дітей, надаємо підтримку ветеранам та людям, які були змушені залишити свої домівки.

Проєкт «Пліч-о-пліч» демонструє, як громади можуть діяти злагоджено й результативно — особливо в умовах великої війни», — прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

 

 

Серед прикладів успішної співпраці між громадами у рамках «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»:

  • Стрийська громада Львівської області передає понад 4,6 млн грн на ремонти амбулаторії, житлових будинків та відновлення водозабору в Добропіллі на Донеччині.
  • Смолінська громада Кіровоградської області направила 1 млн грн на ремонт садочка та житлових будинків у Червоногригорівській громаді Дніпропетровщини.
  • Іллінецька громада Вінниччини виділила 500 тис. грн на відновлення лікарні в Чугуєві на Харківщині.
  • Білоцерківська громада Київщини ухвалила рішення про трансферт у 2 млн грн для відновлення лікарні у Павлограді на Дніпропетровщині.
  • В Запорізькій області у Широківській громаді відновлюється теплопостачання за підтримки Голованівської громади Рівненщини.
  • На Донеччині у Святогірську починають відновлення укриття на 80 осіб за підтримки Великоберезовицької громади Тернопільської області.
  • Місто Ковель передає 1,5 млн грн для відновлення будинків у місті Марганець на Дніпропетровщині, яке щодня під обстрілами.
  • Нетішинська громада Хмельницької області готує трансферт у 2 млн грн на відновлення фельдшерського пункту у Великоолександрівській громаді на Херсонщині

 

 

Також громади-партнери передають громадам-форпостам пожежні машини, автомобілі швидкої, меблі для дитсадків, гуманітарні вантажі тощо.

 

 

Триває логістика медичних засобів для прифронтових територій, спільні заходи, освітні тренінги, форуми, воркшопи, оздоровлення дітей. Зокрема тільки у березні у спортивних активностях взяли участь понад 2000 дітей, у тому числі з прифронтових територій.

 

26.03.2025 - 09:23 | Views: 178
До проєкту «Пліч-о-пліч» долучилися вже понад 400 громад

Tags:

side by side

Source:

Міністерство розвитку громад та територій України

Read more:

28 March 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: Парламент ухвалив закон, але…

Відтермінування розробки комплексних планів...

25 березня 2025 року Верховна Рада України повторно після правок від Президента ухвалила в цілому проєкт Закону №9549...

28 March 2025

Уряд схвалив початок реалізації нової фази Програми екстреного відновлення

Уряд схвалив початок реалізації нової фази...

Кабінет Міністрів України схвалив підписання Грантової угоди, яка дозволить розпочати четверту фазу Програми...

28 March 2025

Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та фінансові моделі (запис вебінару)

Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінару «Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та...

27 March 2025

Collaboration That Makes a Difference: National Associations Unite for a Common Vision

Collaboration That Makes a Difference: National...

On 27 March 2025, in Kyiv, the Polaris Programme "Supporting Multilevel Governance in Ukraine" signed Memoranda of...