Мінінфраструктури вбачає необхідність створення Реєстру рішень органів місцевого самоврядування.
Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна, презентуючи Дорожню карту реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
За її словами, Реєстр рішень органів місцевого самоврядування необхідний для виконання одного із пріоритетних завдань реформи – забезпечення нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Такий крок дозволить громадам стати відкритими, підзвітними, і встановить певні антикорупційні запобіжники.
«Україна зараз одна з країн в Європі, які не мають належної системи нагляду за законністю прийнятих рішень органів місцевого самоврядування. Це стає не тільки проблемою центральної влади, це стає проблемою органів місцевого самоврядування, які не можуть бути достатньо захищеним законом. І ми тут бачимо багато перспектив, як можна використати інструменти децентралізації для забезпечення прозорості в цьому питанні. Коли ми проводили чисельні консультації про те, як саме може працювати система нагляду, ми усвідомили просту річ - потрібно створити Реєстр рішень органів місцевого самоврядування», - сказала заступниця Міністра.
Запровадити систему нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування дозволить прийняття та імплементація законопроєкту №4298, який покликаний переформатувати місцеві державні адміністрації в органи префектурного типу і збалансувати інтереси усіх, хто зацікавлений, щоб закон не порушувався ні у відношенні до громадянина, ні у відношенні до органу влади.
Раніше народний депутат України Віталій Безгін повідомляв, що проєкт закону № 4298 парламент планує розглянути в листопаді.
Нагадаємо, 7 листопада відбулася Міжнародна конференція «Реформа децентралізації: дорожня карта» за участі урядовців, народних депутатів України, голів дипломатичних місій в Україні, представників Євросоюзу, Офісу Ради Європи, голів територіальних громад, представників міжнародних проєктів, лідерів міжнародних неурядових партнерських організацій та профільних експертів. Захід організований Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, за підтримки ПРООН, Програми «U-LEAD з Європою», Фонду Східна Європа, Проєкту DECIDE, Проєкту EGAP, Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Tags:
supervision Oleksandra Azarkhina
Source:
Портал "Децентралізація"
11 December 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 December 2024
Chornomorsk reboot veteran policy
Chornomorsk reboot veteran policy
After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...
11 December 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 December 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...