29 September 2023
Logo slogan

Уряд затвердив Порядок надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування

30 грудня Уряд прийняв Постанову «Про затвердження Порядку та умов надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації».


Схвалена постанова визначає механізм надання додаткової дотації місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування, які зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією, повідомляє Міністерство фінансів України.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» передбачено кошти на додаткову дотацію місцевим бюджетам в обсязі 23,9 млрд гривень.

Відповідно до прийнятого акту органи місцевого самоврядування, які здійснюють свою діяльність на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, зможуть отримати додаткове фінансування для ефективного здійснення своїх повноважень, а також забезпечення першочергових потреб на місцевому рівні.

Як повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International) додаткова дотація розподілятиметься у два етапи:

перший етап – між місцевими бюджетами з урахуванням:

  • кількості облікованих внутрішньо переміщених осіб за даними Мінсоцполітики станом на 1 листопада 2022 р.;
  • фактичних надходжень до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб станом на 1 грудня 2022 р.;

другий етап – щокварталу між місцевими бюджетами з урахуванням фактичних надходжень до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб.

"Фактично Уряд на першому етапі покриває додаткові витрати на ВПО, що не були враховані в ЗУ «Про Державний бюджет України на 2023 рік», при розрахунку базової та реверсної дотацій, а також недонадходження ПДФО у 2022 році, в порівнянні із минулим роком, з урахуванням неперерахованої реверсної дотації. А на другому етапі Уряд щоквартально покриває недонадходження ПДФО у 2023 році, в порівнянні з минулим роком, з урахуванням неперерахованої реверсної дотації", зазначив експерт.

30.12.2022 - 18:43 | Views: 3427
Уряд затвердив Порядок надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування

Tags:

budget

Source:

Share the news:

Read more:

29 September 2023

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

  Наказом Мінреінтеграції від 22 вересня 2023 року № 254 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться...

29 September 2023

Відновлення Одещини: влада і бізнес зібралися на форумі, щоб обговорити просторовий розвиток регіону

Відновлення Одещини: влада і бізнес зібралися...

28 вересня в Одесі пройшов Форум відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування». Цей форум став...

29 September 2023

У 20 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» запровадять партисипативне бюджетування

У 20 громадах-партнерках Проєкту USAID...

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!», координаторкою якого є Одеська обласна організація ВГО «Комітет...