В Києві відбулася VI Всеукраїнська конференція «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості»

 

23 грудня 2022 року в Києві відбулася VI Всеукраїнська науково-практична конференція: «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості». У заході взяли участь близько 80 представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковців, громадських активістів, представників вищих навчальних закладів та наукових установ міст Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львова, Полтави, Харкова, Хмельницького, Одеси. Конференцію організовано Академією праці, соціальних відносин і туризму (АПСВТ) за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук письмово звернувся до учасників конференції:

«Серед низки важливих питань муніципальної реформи, які опрацьовує український Парламент, ‒ проєкт Закону «Про місцевий референдум», а також проєкт змін до Конституції України в частині децентралізації влади. З огляду на це, закликаю долучитися всіх до обговорення цих проєктів. Упевнений, що професійна наукова дискусія сприятимуть реалізації заходів та досягненню мети реформи місцевого самоврядування».

 

 

Також під час конференції були оголошені результати та нагороджені переможці конкурсу праць молодих вчених-юристів з проблематики сучасного стану законодавства України у сфері муніципального права. Цього року вперше основою тематичних напрямків досліджень молодих вчених стали результати опитування керівників територіальних громад щодо актуальних проблем місцевого самоврядування, яке було проведено напередодні конкурсу

 

 

Керівник компоненту «Розробка політики та впровадження реформи децентралізації» Ігор Парасюк сказав:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» вже вдруге підтримує конкурс молодих вчених-юристів, які мають амбіції зробити свій внесок у формування удосконаленого муніципального права. Його метою є надання наукового підґрунтя баченню сучасних напрямів розвитку реформи децентралізації в Україні відповідно до європейських принципів. Ми вважаємо, що сплав досвіду та молодечого запалу є важливим для подальшого розвитку галузі муніципального права».

Доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету Академії праці, соціальних відносин і туризму Ярослав Журавель зазначив:

«Дякую Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за підтримку проведення конференції та конкурсу молодих вчених-юристів. Кращі пропозиції змін до законодавства України, запропоновані молодими вченими у наукових роботах та рекомендації учасників конференції будуть передані організаторами до профільних Міністерства та Комітету Верховної Ради України».

 

Tags:

participation of citizens

Source:

Read more:

14 July 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...

14 July 2025

Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel

Partnerships for resilience: key takeaways from...

At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...

14 July 2025

Ветеранська політика без паперів і відписок: у Кропивницькому запустили нову хвилю ветеранської співпраці

Ветеранська політика без паперів і відписок: у...

Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...

14 July 2025

Five new partnerships join the Cities4Cities community at URC 2025

Five new partnerships join the Cities4Cities...

On July 11 in Rome, five new partnership agreements were signed between Ukrainian communities and municipalities from...