Мінрегіон готує обговорення з громадами проектів спільних рішень. Тематика першої зустрічі – наповнення місцевих бюджетів та внормування питань їх видаткової частини

Міністерство розвитку громад та територій спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» провели опитування органів місцевого самоврядування громад щодо визначення  конкретних проблемних питань, які потребують першочергового вирішення на рівні державної виконавчої влади.

Опитування тривало з 6 по 12 травня. В ньому взяли участь 537 респондентів з 23 областей України. У 431, серед опитаних територіальних громад, військові дії не відбувалися; у 68 - велись військові дії або громади перебували в окупації, у 26 громадах ведуться на сьогоднішній день бойові дії або вони перебувають в тимчасовій окупації.

У Мінрегіоні повідомили, що серед найпоширеніших проблемних питань функціонування місцевого самоврядування первинного рівня в умовах воєнного стану – це питання наповнення місцевих бюджетів та здійснення їх видатків, а також питання, пов’язані із соціальним та забезпеченням потреб внутрішньо переміщених осіб.

 

«Виходячи з таких результатів опитування, ми плануємо 20 травня провести першу зустріч з представниками органів місцевого самоврядування громад та асоціацій органів місцевого самоврядування. Маємо конкретні законодавчі пропозиції, які стосуються спрямування коштів спецфонду на першочергові потреби мешканців територіальних громад, пропозиції щодо виділення з резервного фонду додаткової дотації місцевим бюджетам на вирішення питань їх дохідної спроможності у період воєнного стану та інші проектні пропозиції. Тому важливо обговорити їх спільно з громадами і тоді направляти їх Уряду та Парламенту для прийняття рішень», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Зазначимо, що Мінрегіон та Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» вже зараз готують запрошення на зустріч 20 травня для громад та асоціацій органів місцевого самоврядування. Громади, які взяли участь в опитуванні, отримають запрошення з посиланням для підключення до зустрічі на електронні адреси, які вони вказали в опитувальній анкеті.

17.05.2022 - 17:16 | Views: 1681
Мінрегіон готує обговорення з громадами проектів спільних рішень. Тематика першої зустрічі – наповнення місцевих бюджетів та внормування питань їх видаткової частини

Tags:

budget announcement V.Nehoda

Source:

Share the news:

Read more:

06 July 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 July 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 July 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...