«Without actions a dream will be just a dream». A story of the activist, implementing youth projects in Zolotonosha

A skate-park near the improved embankment, a youth journalism club and a large mural on the facade of the Zolotonosha Veterinary Medicine College dormitory represent just a few achievements by 36-year old Oksana Chervyakova from Zolotonosha in the Cherkasy oblast. The woman considers enhancing Zolotonosha to be her own task.

The activist’s example shows why it is worth being involved in initiatives and why your town future directly depends on your wishes.

Tags:

tvortsi novykh hromad

Область:

Черкаська область

Громади:

Золотоніська територіальна громада

Source:

Золотоноша.City

Share the news:

Коментарі:

Default image
Анна Андреева
14.09.2021 - 22:09
привіт друже, мене звуть Анна Андреева, я і мій чоловік одружені вже 10 років, і ми прожили спокійно до одного вірного дня, він повернувся додому дуже сердитий, я спробував дізнатися, що відбувається, а потім підвищив голос Я почав битися зі мною, я зробив усе можливе, щоб заспокоїти його, але він розсердився на мене без причини, і він сказав, що збирається зі мною розлучитися, я благав його сказати мені, що відбувається, все, що він міг скажи, що він втомився від мене, що я повинен жити в його будинку, і він більше не хоче мене в своєму житті, я плакав всю ніч, потім я хочу, щоб будинок моїх друзів залишився там з нею, і я сказав їй, що сталося, і вона познайомте мене з д -ром алабою, який допомагав іншим жінкам у такій самій ситуації, і це виявилося хорошим результатом, по -перше, я ніколи не вірю в це, але я просто сказав, що повинен спробувати, тому що я дійсно дуже люблю свого чоловіка, тому я зв’язався з ним, і він сказав мені, що робити, і я це зробив, і він надіслав потужну молитву, яку я повинен був вимовити посеред е вночі, поки він наклав приворот на любов. Це було диво через 48 годин, коли мій єдиний чоловік подзвонив мені і сказав, що йому шкода, що він хоче мене повернути, я була така щаслива, тому що д -р Алаба допоміг мені, і я пообіцяв собі, що я збираюся витратити ці гроші по всьому світу, щоб інші могли бачити та зв’язуватися з ним, якщо вам потрібна допомога, ви можете зв’язатися з ним за адресою gmail dralaba3000@gmail.com, або ви можете зв’язатися з ним за допомогою WhatsApp/ Viber з цим номером +2349039885856, він - помічник, надіславши Бог поверне втрачених коханців і принесе вам щастя.
To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

20 October 2021

New school meals: Radovel success story

New school meals: Radovel success story

The updated biotechnological lyceum of Radovel, located in the Zhytomyr oblast, was opened in 2018. Since then,...

18 October 2021

How to organise waste sorting? Experience of the Ternopil oblast

How to organise waste sorting? Experience of...

For some years the Shumska municipality of the Ternopil oblast has managed to arrange waste sorting. Now sorted waste...

11 October 2021

How is a growing Davydivska municipality getting ready for further growth?

How is a growing Davydivska municipality...

At the Davydivska municipality in the Lviv oblast three village schools are being built at the municipality own...

06 October 2021

A magazine on New York life has emerged in the Donetsk oblast

A magazine on New York life has emerged in the...

The ABO (Or) Media Growth Agency has launched NewYorker.City, an online-magazine on life and changes in the frontline...

27 September 2021

From oxygen lack to WHO appreciation. How the hospital of Kitsman has managed to improve during the pandemic

From oxygen lack to WHO appreciation. How the...

On March, 3, 2020 the first coronavirus case in Ukraine was registered in Chernivtsi, only ten days later a COVID-19...