Unique social project has been launched in Vinnytsia: a nail salon offers services provided by masters with disabilities

У Вінниці працює перший в Україні інклюзивний манікюрний кабінет. Послуги клієнтам тут надають майстрині з інвалідністю. «Кульбабка» — таку назву має міні-салон — унікальний соціальний проект, покликаний популяризувати ідею створення робочих місць для людей з інвалідністю не лише у Вінниці, а й в інших регіонах. Підготовка та відкриття манікюрного салону відбулись за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проекту ПРОМІС) в рамках реалізації проекту «Соціалізація людей з інвалідністю через підприємницьку діяльність у Вінниці».

 

 

В Україні на сьогодні проживає близько 3 млн осіб з інвалідністю, понад 2 млн з них ‒ працездатного віку. Однак за даними Міністерства соціальної політики працюють лише приблизно 540 тис. таких людей. На жаль, поширеною є ситуація, коли люди з інвалідністю залишаються поза ринком праці, навіть маючи певну кваліфікацію. Однією з причин є те, що роботодавці не можуть запропонувати робоче місце, адаптоване до потреб людини з інвалідністю, і водночас не хочуть нести додаткові витрати на його облаштування. Також велика кількість роботодавців мають упередження щодо фізичної та психологічної здатності працівників з інвалідністю до виконання потрібного обсягу роботи.

 

 

Вінницька громадська організація молоді з інвалідністю «Гармонія», яка вбачає своєю місією розбудову інклюзивного середовища з рівними можливостями для кожної людини, вирішила вплинути на поточний стан справ у своєму місті та взялася за створення соціальних підприємств. Їхньою першою ластівкою, власне, і став манікюрний кабінет «Кульбабка».

«Серед клієнтів манікюрного салону «Кульбабка» є ті, хто приходить намірено підтримати роботу людей з інвалідністю. Також сюди почали ходити відвідувачі центру реабілітації «Гармонія» — і для нас це стало приємною несподіванкою. Багато хто взагалі скористався послугами манікюру вперше в житті. На жаль, життя багатьох відвідувачів «Гармонії» обмежується домом, центром реабілітації та лікарнею — і ось вони стали постійними клієнтами манікюрного кабінету. Хоча все логічно: у нас комфортне і зручне для них середовище, не треба вирішувати проблеми з інфраструктурною недоступністю чи переступати всередині себе психологічні перешкоди на шляху до отримання послуги. Спробувавши вперше і отримавши позитивні емоції від результату, дівчата раз за разом повертаються», — поділилася Людмила Нецкіна, голова правління ГО «Гармонія».

Манікюрний кабінет розміщено в приміщенні центру реабілітації людей з інвалідністю «Гармонія» за адресою: вул. Винниченка, 5. За фінансової підтримки Проекту ПРОМІС його облаштували меблями, необхідним обладнанням та матеріалами: лампами, стерилізатором для інструментів, фрезерами, щіточками, лаками та іншим.

«Я навчилась манікюру на курсах у вінницькому центрі реабілітації людей з інвалідністю «Поділля». Довгий час працювала з дому, а потім мене запросили працювати в «Кульбабку» — і я радо погодилась. Моя робота водночас є моїм хобі і джерелом важливого спілкування з людьми. Зараз в «Кульбабці» працює дві майстрині. Окрім манікюру, ми робимо ще корекцію брів. Плануємо надалі розвиватися, робити салон більш комфортним, створювати можливість залучати більше клієнтів. Хоча і зараз я дуже задоволена своєю завантаженістю. Люди дізнаються про нас з реклами в соцмережах, з рекомендацій знайомих. Багато клієнтів приходять просто з вулиці, адже біля центру «Гармонія» ми встановили дошку з оголошенням про наші послуги і це спрацьовує», — розповіла Наталія, майстриня манікюрного кабінету «Кульбабка».

Підготовчим етапом до запуску підприємницької діяльності для людей з інвалідністю було навчання. Крім майстер-класів із хенд-мейду та манікюру, було успішно проведено три тематичні тренінги: «Як відкрити та вести власну справу», «Ведення звітності» та «Як працювати з клієнтами». Учасниками навчальних заходів стали 30 осіб. Кажуть, що навчання допомогло заглибитися в тонкощі ведення власного бізнесу, озброїтися цінними знаннями про підприємницьку діяльність і працевлаштування загалом, осмислити ризики та з’ясувати для себе, чи справді є бажання надалі рухатися в напрямку заснування власної справи.

 

 

«Зараз частина прибутку «Кульбабки» йде на заробітну плату майстринь, частина — на поновлення матеріалів, а решту ми акумулюємо для того, щоб згодом оголосити міні-конкурс соціальних ініціатив, які б могли подавати саме люди з інвалідністю. Таким чином хочемо втілити чиїсь мрії.

Основною метою реалізації проекту «Соціалізація людей з інвалідністю через підприємницьку діяльність у Вінниці» було дати людям розуміння, що вони можуть не лише працювати як наймані працівники, а ще й можуть самі створювати і вести власну справу. Проект ПРОМІС допоміг нам і з освітньою частиною, і з безпосереднім облаштуванням новостворених робочих місць. Думаю, нам вдалося привернути увагу громади міста до проблеми працевлаштування людей з інвалідністю. Особисто я глянула на тему працевлаштування людей з інвалідністю з іншої точки зору. Раніше думала, що всі люди хочуть працювати, проте не можуть знайти своє місце на ринку праці. Але в процесі заглиблення в проект і спілкування з іншими, з’ясувала, що проблема не тільки в роботодавцях, а й в самих людях з інвалідністю. Поширеними серед них є незнання власних прав і значні психологічні бар’єри в соціалізації. Наш проект показує людям з інвалідністю, що все можливо — лише треба діяти», — поділилася Людмила Нецкіна, голова правління ГО «Гармонія».

У 2019 році команда «Гармонії», продовжуючи втілювати проект із соціалізації людей з інвалідністю, запустила міні-кав’ярню в торговельно-розважальному комплексі «Мегамолл»: тут працюють три баристи, які мають інвалідність. Завдяки підтримці Проекту ПРОМІС кав’ярню облаштували спеціальними меблями й апаратами для приготування кавових напоїв, закупили посуд і необхідні витратні матеріали. А ще в уже згаданому манікюрному кабінеті «Кульбабка» можна придбати сучасні еко-торбинки, створені незрячими людьми, — це ще одна можливість для людей з інвалідністю здобути фінансову незалежність. Так чином ініціатори проекту намагаються робити комплексні кроки в розвитку соціального підприємництва в місті.

 

 

Проект ПРОМІС різнобічно сприяє розвитку й ефективності діяльності малих і середніх підприємств у регіонах, стимулюючи та підтримуючи їхнє зростання. Водночас діяльність Проекту зосереджено на розбудові інклюзивного середовища, у якому кожна людина є повноправним учасником, має доступ до отримання послуг і можливість реалізувати себе. Втілення ініціатив зі створення робочих місць для людей з інвалідністю є визнанням того, що кожен може бути конкурентоспроможним на ринку праці, — і це важливий крок назустріч формуванню цілісного інклюзивного середовища в державі.

 

Tags:

social services

Область:

Вінницька область

Source:

pleddg.org.ua

Share the news:

Коментарі:

To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

14 August 2020

Безпритульні тварини: історія однієї громади

Безпритульні тварини: історія однієї громади

15 серпня – Міжнародний день бездомних тварин. Його започаткувала Міжнародна спільнота прав тварин. І ось уже 28...

11 August 2020

7 secrets of hromada financial efficiency. Yuriy Bova’s interview

7 secrets of hromada financial efficiency....

How Trostyanetska AH has contributed to hundreds of jobs creation and has increased its budget almost tenfold for 15...

06 August 2020

U-LEAD with Europe is building an ASC under the Swedish project in Novi Sanzhary

U-LEAD with Europe is building an ASC under the...

On August, 6, 2020 in the Novi Sanzhary AH of the Poltava region there was signed Memorandum on Cooperation between...

04 August 2020

1 000 000 Euros for Nove Misto. Hromada experience of fundraising

1 000 000 Euros for Nove Misto. Hromada...

In the Novomiska AH of the Lviv region the EU has funded the creation of a dairy, greenhouses, a «cowboy» town and...

31 July 2020

The Chyhyrynska AH has introduced the participatory budget and is beginning to teach their residents how to compile project applications

The Chyhyrynska AH has introduced the...

Conducting trainings for all those who want to submit projects to the participatory budget of the Chyhyrynska AH is a...