Views: 253

Добрий день. Прохання допомогти у вирішенні такого питання.У 2017 році до Петропавлівської селищної ради звернувся громадянин з повідомленням про початок будівельних робіт (будівництво магазину). 10 березня 2021 року цей же громадянин звернувся із проханням укласти договір про сплату пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. На підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" було скасовано пайову участь з 01.01.2021 р.На сьогоднішній день договір про сплату пайової участі уклалений не був.Питання: чи законно укладати договір про сплату пайової участі або потрібно написати листа що ця норма сксована?

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" з 01.01.2020 року було виключено ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та частину п’яту статті 30 виключено, а також статтю 7 було доповнено частиною шостою такого змісту:

«6. Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об’єктів».

При цьому, прикінцевими та перехідними положеннями Закону визначено, що договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Зважаючи на викладене, в даний час відсутні законодавчі підстави для укладання договору пайової участі.

Share: