Views: 1339

Добропільська міська рада Донецької області є засновником комунальної фізкультурно-оздоровчої установи «Спорт для всіх», на балансі якої є спортивні споруди на території різних громад: власне в місті Добропілля є басейн, а на території Білозерської міської територіальної громади – палац спорту, спортивні майданчики. Ці об’єкти Білозерська міська рада, що була до 1 січня 2021 року у складі зведеного бюджету міста обласного значення Добропілля, не прийняла. Які є законодавчі підстави для утримання палацу спорту і спортивних майданчиків в місті Білозерське для бюджету міста Добропілля?

Відповідно до абзаців 6, 7 пп.17) п.61 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», залишки коштів (у тому числі боргові зобов’язання) між відповідними сформованими територіальними громадами розподіляються на підставі укладеного між ними договору з урахуванням цільового призначення коштів, особливостей розподілу майна та майнових прав розформованої територіальної громади, територія якої включена до території кількох сформованих територіальних громад. Також встановлено, що розподіл залишків коштів має бути пропорційним розподілу фінансових (боргових) та/або майнових зобов’язань, що здійснюється у порядку правонаступництва. Законом не визначено інших процедур та умов щодо розподілу майна розформованих громад, які увійшли до територій кількох сформованих територіальних громад.

Статтями 82-84 Бюджетного кодексу встановлено, що з місцевих бюджетів здійснюються видатки, які мають місцевий характер. Статтею 89 (п.6 частини 1) визначено, що з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад можуть здійснюватися видатки на утримання спортивних споруд місцевого значення. У даному випадку комунальна фізкультурно-оздоровча установа «Спорт для всіх», швидше за все, не може бути визначена як споруда місцевого значення, оскільки вона розташована на території іншої територіальної громади.

Частиною 1 статті 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» регламентовано, що з місцевих бюджетів здійснюються видатки на потреби територіальних громад. Тобто, видатки на утримання комунальної установи «Спорт для всіх» можуть здійснюватися у випадку, якщо вона використовується для потреб Добропільської громади. 

З урахуванням викладеного, комунальна фізкультурно-оздоровча установа «Спорт для всіх», яка знаходиться на території Білозерської громади, повинна бути прийнята у власність цієї громади і за принципом субсидіарності має фінансуватися за рахунок коштів бюджету громади та інших джерел не заборонених законодавством. Тобто, вказана установа повинна бути передана у власність Білозерської міської ради, яка повинна приймати рішення щодо подальшого її функціонування. Зважаючи на ситуацію, що склалася, тимчасово, до передачі установи у власність, її утримання може здійснюватися за рахунок коштів відповідної субвенції з бюджету Білозерської міської ради, а також за рахунок коштів Добропільської громади за умови, що її жителі будуть користуватися послугами цієї фізкультурно-оздоровчої установи. 

Share: