Власним прикладом розвитку зможемо повернути окуповані території, - голова об’єднаної громади

Дружня і комфортна для проживання – такою через п’ять років бачить Комиш-Зорянську об’єднану громаду її голова Ігор Гнатуша.

Комиш-Зорянська громада Запорізької області межує з Донеччиною. І окрім завдань, пов’язаних зі становленням молодої громади, одночасно доводиться займатися і питаннями вимушених переселенців. Однак Ігор Гнатуша не нарікає, а навпаки, говорить, що за допомогою децентралізації стало легше вирішувати питання місцевого значення. А зміни, які вже поступово відбуваються в громаді, на думку голови, продемонструють, що вибраний шлях децентралізації для розвитку країни є правильним.

«Дуже хочемо показати нашим людям, які живуть на окупованій території, що ми дійсно робимо зміни. Зброєю не повернемо території, тільки хорошими прикладами з життя».

З 3,5 млн грн у 2014 році бюджет Комиш-Зорянської громади сьогодні складає 33 млн грн. Ігор Гнатуша розповів, що за два роки з часу створення громади тут вимушені поки займатися тими питаннями, які не вирішувалися десятиліттями: ремонтують будівлі шкіл, дитячих садків, закладів культури, впроваджують заходи з енергозбереження. Далі планують втілювати більш глобальні проекти, пов’язані із зайнятістю населення.

Голова громади висловив стурбованість з приводу того, що по сьогоднішній день Верховна Рада України поки не прийняла закон, який би надав можливість громадам розпоряджатися землями за межами населених пунктів і закликав народних депутатів проголосувати за цей документ.

За словами Ігоря Гнатуші, найбільшою гордістю Комиш-Зорянської громади є медична сфера.

«Сьогодні медичні послуги для кожного мешканця громади стали доступними. Раніше в нас було три «уазіки» і лише один з них був на ходу. Людям навіть доводилося самотужки платити за бензин, щоб швидка допомог приїхала на виклик. Не було в району коштів на бензин. Тепер кожну сільську раду, яка приєдналася до нас, ми забезпечили новим медичним транспортом – закупили чотири автомобілі. Найняли на роботу трьох сімейних лікарів, забезпечили їх всім необхідним. Медицина в нас стала доступною. Лікарі і на дому надають послуги», - розповів Ігор Гнатуша.

Він зазначив, що є прихильником медичної реформи і позитивно оцінює законопроект щодо розвитку сільської медицини, поданий до Парламенту Президентом України. За його словами, кошти, виділені на сільську медицину, а це 4 млрд грн в цьому році та 1 млрд грн, передбачений на такі цілі в проекті державного бюджету на 2018 рік, необхідно спрямовувати в першу чергу на будівництво нових медичних закладів в сільській місцевості.

Щоб громада була об’єднаною не лише юридично, але й ментально, керівництво громади постійно організовує спільні культурні і спортивні заходи. За словами Ігоря Гнатуші, це дуже об’єднує людей.

«В недалекій перспективі я бачу Комиш-Зорянську громаду комфортною для проживання, в якій є де працювати, є де відпочивати і яка є дружньою», - поділився голова.

Розмова відбулася в рамках проекту «Речники громад», спільного з Українським кризовим медіа центром та програмою DOBRE.

18.10.2017 - 10:20 | Views: 16344
Власним прикладом розвитку зможемо повернути окуповані території, - голова об’єднаної громади

Video:

Tags:

DOBRE speaker article

Область:

Запорізька область

Громади:

Комиш-Зорянська селищна об’єднана територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

29 March 2024

Внутрішня комунікація в громаді під час війни: важливе своєчасне інформування

Внутрішня комунікація в громаді під час війни:...

Комунікація під час війни — це про безпеку та надання населенню своєчасної інформації. В наш час комунікація є не...

29 March 2024

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у сфері національної інфраструктури геопросторових даних

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у...

Розвиток національної інфраструктури геопросторових даних - важлива складова процесу відновлення громад та...

29 March 2024

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні автобуси

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні...

Повномасштабна війна завдала великої шкоди нашим школам та освітній логістиці. Щоб закрити цю потребу, на кошти...

29 March 2024

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Що таке проєктний офіс і навіщо його створювати громаді? Яким він має бути і які функції на нього можна покласти?...