Чотири медалі та один орден. У Веселівській ОТГ запровадили оригінальні місцеві нагороди

Для заохочення тих, хто доклався до розвитку громади, у Веселівській ОТГ запровадили оригінальні місцеві нагороди.


9 вересня селище Веселе – адміністративний центр Веселівської об’єднаної територіальної громади Запорізької області – відзначило свій 205-річний ювілей. У програмі святкування було вручення двох незвичних медалей «За заслуги перед громадою та селищем». Загалом виконкомом Веселівської ОТГ затвердив п’ять місцевих нагород, які вже отримали близько ста жителів громади.

- Зазвичай люди не пропускають нагоди покритикувати когось, а добрі слова кажуть лише на похоронах, – зазначає ініціатор створення нагород, голова Веселівської об’єднаної громади Петро Кіяшко.  –  Між тим, можливість сказати добре слово не можна пропускати. І краще зробити це красиво. Саме тому звичні для всіх грамоти я замінив на медалі.

Першу медаль «Почесний громадянин Веселого» почали вручати ще 15 років тому. А цього літа до ювілею газифікації селища випустили аж 50 екземплярів медалі «За газифікацію селища Веселе». В урочистій обстановці, під час святкового концерту у Будинку культури ці нагороди вручили усім, хто допомагав селищній раді провести газ.

- Якщо люди бачать, що зроблене ними добро хтось пам’ятає, вони відчувають не тільки вдячність, але й бажання продовжувати чинити добрі справи, – каже Петро Кіяшко. – Для нас це дуже важливо, і від цього виграє вся громада. Є у нагородженні і певний моральний аспект. Наприклад, на 20-річчя Веселівської гімназії я вручив медаль «За заслуги перед громадою» колишньому директорові гімназії Ніні Чміль, яка давно звільнилася, проте багато зробила для цього навчального закладу. Тоді, до об’єднання громади, освітня сфера ще не була, так би мовити, у моїй парафії, та я усе бачив. І дуже щасливий з того, що можу гідно відзначити цю жінку – нехай і через багато років. Ще одну медаль отримає Богдан Бурий, директор комбікормового заводу, який посадив у гімназії сад. Оскільки він давно помер, нагороду вручать його дружині. Їй буде надзвичайно приємно, але найголовніше навіть не це, а те, що сьогоднішні гімназисти побачать: робитимеш добро – рано чи пізно його оцінять.

 

 

Петро Миколайович не приховує: у роздачі нагород є і певний, так би мовити електоральний момент – адже усі, кому він вручив нагороду, стають його щирими друзями та прихильниками. Разом з тим він підкреслює, що не надто залежить від прихильності нагороджених: на останніх виборах він здобув понад 70%.

- Побувавши на церемонії нагородження, деякі бізнесмени нашої громади раптом почали підходити до мене і розповідати, скільки вони всього зробили для людей, – продовжує Петро Кіяшко. – Тобто і їм захотілося отримати медалі. Але я нагороди роздавати не поспішаю – максимум 1-2 на великі свята.

Найбільшу нагороду – орден «За особливі заслуги перед громадою» ще не отримав ніхто. Працівники селищної ради не раз намагалися переконати Петра Миколайовича у тому, що лише він заслуговує на цю високу відзнаку, але він щоразу заперечував. Мовляв, я не Брежнев, щоб самому собі нагороди давати.

За словами Петра Кіяшка, вручення місцевих орденів та медалей – це також і можливість дати щось цінне тим, у кого все є. Так, під час святкування 205-річчя селища Веселого медаль «За розвиток громади» урочисто вручили генеральному директору компанії «Хімічні авіаційні технології» та льотному директору «Української льотної академії», що розташовані на території Веселівської громади, Віталію Яригіну. Пан Віталій щиро радів незвичній нагороді.

- Чому нагород аж п’ять? Здавалося б, для відзначення заслуг вистачило б одної, максимум двох медалей.

- Це було б стратегічно неправильно, – усміхається у відповідь на моє запитання Петро Кіяшко. – Адже мені важливо не тільки віддячити людині за її працю, але й зацікавити її до наступних перемог. Нагород у нас для цього не забракне, як не забракне і добрих слів тим, хто сприятимуть розвитку нашої громади.

Автор: Дмитро Синяк 

 

Tags:

report

Область:

Запорізька область

Громади:

Веселівська селищна об’єднана територіальна громада

Source:

Read more:

13 April 2026

Метрополії: чому без них Україна не зможе розвиватись

Метрополії: чому без них Україна не зможе...

Реформа децентралізації в Україні – без  перебільшення одна з найуспішніших. Держава передала громадам повноваження,...

13 April 2026

Чи все варто діджиталізувати? Межі й можливості електронної участі в місцевому самоврядуванні – нова аналітична записка

Чи все варто діджиталізувати? Межі й можливості...

Цифрові інструменти участі міцно входять у життя українських громад. Однак чи завжди онлайн-формати є ефективними? І...

13 April 2026

Як Балтська громада перетворила освітнє партнерство із сусідами на стратегічну перевагу

Як Балтська громада перетворила освітнє...

Партнерство територіальних громад, особливо у сфері освіти, перейшло з категорії бажаної ініціативи в стратегічну...