Перші вибори в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) мають пройти у жовтні. Інакше ОТГ ризикують не перейти з початку 2018 року на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, можуть не отримати усіх повноважень і ресурсів, на які розраховують і мають право. Отже, враховуючи час на усі необхідні передвиборчі процедури, призначати вибори Центральна виборча комісія мала б вже зараз. Цього від неї очікують вже 203 об’єднані громади з усіх областей країни. По усіх інших ОТГ, що утворяться до кінця серпня - початку вересня, рішення ЦВК про призначення виборів зможе прийняти окремо.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, коментуючи дані щотижневого моніторингу Мінрегіону щодо стану формування об’єднаних громад в Україні.
За даними моніторингу, на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших виборів місцевих виборів у 203 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 917 місцевих рад.
Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській - 19, Житомирській – 17, Волинській – 16, Чернігівській та Полтавській – по 15, Одеській – 12, Черкаській та Херсонській – по 11 громад.
Ще 79 громад - на фінальних стадіях процесу об’єднання:
Нагадаємо, 12 липня цього набрав чинності закон який забезпечує фінансування виборів в об'єднаних громадах в 2017 році.
Також повідомлялося, що Уряд перерозподілив деякі видатки державного бюджету і виділив Центральній виборчій комісії майже 13 млн грн на організацію та проведення виборів у об’єднаних громадах.
Як відомо, загалом в Україні протягом 2015-2017 років створено 413 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшла 1971 колишня місцева рада.
Загальна динаміка утворення ОТГ у 2017 році (станом на 11 серпня 2017 року)
Стан утворення ОТГ у 2017 році по регіонах (станом на 11 серпня 2017 року)
Tags:
Source:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
08 May 2026
Мінфін перерахував громадам 20,2 млрд грн трансфертів у квітні
Мінфін перерахував громадам 20,2 млрд грн...
У квітні 2026 року Міністерство фінансів України забезпечило повне – на 100% – перерахування міжбюджетних трансфертів...
08 May 2026
Чому ваша громада вирішує без вас і хто за це відповідає?
Чому ваша громада вирішує без вас і хто за це...
62% українців готові брати участь у публічних інвестиціях — але система їх не чує. Дослідження ГО «Проти Корупції»...
07 May 2026
Оцінка фінансової спроможності громад...
Дубенська районна військова адміністрація розробила та успішно застосовує «Компас оцінки громад» — власний...
07 May 2026
Куди має зараховуватися ПДФО? Аналітика та дорожня карта переходу
Куди має зараховуватися ПДФО? Аналітика та...
ПДФО — основа місцевих бюджетів і формує до двох третин усіх податкових надходжень. Від нього залежить, які...