У Луцьку обговорили, як отримати кошти для розвитку об’єднаних територіальних громад (ФОТО)

У стінах Волинської ОДА відбувся семінар «Актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ»

Організаторами заходу виступила Волинська ОДА та Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук у вітальному слові розповів, що сьогодні присутні мають нагоду поспілкуватися про те, як отримати фінансування із Державного фонду регіонального розвитку, як від ідеї відійти на проекту заяву та як захистити власний проект.

Також він нагадав, що у Волинській області уже функціонує 20 громад, 6 чекають на оголошення виборів, ще 10 подали документи, а дві громади мають можливість доєднатися до уже існуючих громад.

На семінар завітали близько чотирьох десятків представників об’єднаних територіальних громад: голови, проектні менеджери, інвестиційні працівники, головні бухгалтери тощо.

Начальник управління капітального будівництва Волинської ОДА Лілія Павлова розповіла про правову базу ДФРР, зміни до законодавства, критерії для проектів, актуальні питання підготовки проектів до ДФРР та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури.

Найактивнішими у Волинській області спочатку були ті ОТГ, які з’явилися на Волині одними із перших - Зимнівська, Устилузька та Голобська. Чи не кожен другий проект, який отримав фінансування у 2016 року, був поданий об’єднаними територіальними громадами.

Очільник управління розвитку, інвестицій, європейської інтеграції Волинської ОДА Юрій Кресак розповів про особливості підготовки проектної заявки, презентації та обговорення. Він наголосив, що проекти мають бути спрямовані на розвиток, а не на проїдання. Адже держава дає ресурс, щоб розвиватися, а не залатувати дірки. Приміром, проекти мають бути спрямовані на те, щоб привабити потенційний бізнес або створити нові робочі місця.

Експерт із регіонального розвитку Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Гоцалюк представив приклади проектів місцевого та регіонального розвитку.

Також під час семінару обговорили ідеї для проектів, які можуть бути подані громадами регіону на фінансування з коштів у 2017 році.

Заступник начальника управління містобудування та архітектури Волинської ОДА Віталій Швай розповів про субвенцію на формування інфраструктури ОТГ та регіональні особливості та досвід впровадження проектів у 2016 році.

Наприкінці засідання відбулася і відео-конференція за участі представників Мінрегіону, представників ОДА та громад. 

16.06.2017 - 19:44 | Views: 10468

Attached images:

Tags:

SFRD

Область:

Волинська область

Source:

Read more:

24 January 2026

Оплата праці в дошкіллі: сформовано робочу групу за участі громад і Уряду

Оплата праці в дошкіллі: сформовано робочу...

Міністерство освіти і науки України ініціює створення міжвідомчої робочої групи задля вирішення питань оплати праці...

23 January 2026

Employment services closer to community residents: Expanding the functions of Administrative Service Centres

Employment services closer to community...

The Cabinet of Ministers of Ukraine has adopted a resolution that directly strengthens the capacity of communities in...

23 January 2026

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Культурна спільнодія»

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Культурна...

Пізнайте, як культура працює з досвідом війни, пам’яттю та відновленням спільнот – як формується взаємодія між...

22 January 2026

Громади отримають черговий пакет фінансування на 119 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ

Громади отримають черговий пакет фінансування...

Громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення у громадах, за підтримки Європейського...