Реформа децентралізації є ключовою реформою в Україні. Однак, ефективне впровадження реформи неможливе без професійно підготовлених менеджерів.
Про це сказав Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час офіційного закриття першої навчальної програми Школи Мерів.
«Нами підготовлені законопроекти «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», які вже розглядаються у Верховній раді України», - зазначив Геннадій Зубко.
«Ми передаємо повноваження з центрального рівня на місцевий, і їх повинні отримати професіонали», - звернувся Геннадій Зубко до перших випускників Школи.
Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що «державі дуже потрібно, щоб прийшли фахові люди не лише з точки зору політичних процесів, але й точки зору знань та управлінських навичок».
«Ми надаємо велике значення таким ініціативам як Школа мерів. Разом у співпраці з Європейським Союзом ми розпочинаємо роботу по налагодженню інфраструктури об’єднаних територіальних громад», - підкреслив урядовець.
Геннадій Зубко зазначив, що «Україна зацікавлена у фаховій підготовці управлінців місцевих менеджерів, які працюватимуть по всій Україні».
«В державі немає достатніх можливостей для підготовки кадрів, які працюватимуть в органах місцевого самоврядування. Це дуже велике і амбітне завдання. Ми розраховуємо на підтримку наших європейських партнерів в цьому питані», - сказав він.
«Від рівня підготовки місцевих управлінців напряму залежатиме розвиток економіки України», - підкреслив Геннадій Зубко.
28 January 2026
Фаза ІІ Проєкту DECIDE: оголошено відбір...
Проєкт «DECIDE: Децентралізація для розвитку демократичної освіти» розширює географію та переходить до реалізації...
28 January 2026
АМУ озвучила проблеми надання соціальних...
Асоціація міст України (АМУ) надала Міністерству соціальної політики, сім’ї та єдності України інформацію про...
27 January 2026
Реформа старшої профільної школи: субвенції та актуальні питання
Реформа старшої профільної школи: субвенції та...
ключові зміни, передбачені реформою старшої профільної школи, та їх вплив на організацію освітнього процесу в...
27 January 2026
Brno becomes the 28th partner city of Uzhhorod
Brno becomes the 28th partner city of Uzhhorod
The development of a network of international municipal cooperation is one of the most important tools for...