31 May 2023
Logo slogan

Мінрегіон активізує роз’яснювальну роботу щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації

Попередні результати проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади позитивні. Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

За його словами, об’єднання всього за 4 місяці на добровільній основі тієї кількості територіальних громад, які вже 25 жовтня обиратимуть місцевих депутатів та голів рад, перевершило очікування.

«800 територіальних громад об’єдналися у 159 – це говорить про те, що рухаємося у правильному напрямку», - сказав В’ячеслав Негода.

Однак, він наголосив, що в процесі проведення децентралізації владних повноважень - передачі повноважень на рівень громад, важливим етапом є внесення змін до Конституції України, без яких реформа буде неповноцінною. І в цьому контексті важливе місце має посісти саме інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, народних депутатів, місцевих адміністрацій, органів місцевого самоврядування.

«Спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування і за підтримки зарубіжних проектів з підтримки децентралізації в Україні протягом минулого року, і цьогоріч ми проводили чимало інформаційних заходів в регіонах і Києві – експертних зустрічей, круглих столів, конференцій, семінарів, проведено сотні інтерв’ю… Але, з огляду на поширення немалої кількості неправдивої інформації щодо конституційних змін в частині децентралізації, мусимо інтенсифікувати роз’яснювальну роботу», - сказав Перший заступник Міністра.

За його словами, наприкінці вересня Мінрегіон у співпраці з європейськими партнерами організував поїздку групи народних депутатів України до Франції, де вони зможуть вивчити досвід роботи префектів. За підтримки зарубіжних проектів з підтримки децентралізації в Україні, найближчим часом кілька груп українських журналістів та представників прес-служб матимуть змогу побувати в навчальних турах з питань реформи у Польщі. Очікується також продовження комунікаційної роботи збоку експертного середовища, в тому числі і зарубіжного, адже експерти можуть неупереджено оцінювати роботу, що ведеться в країні в напрямку децентралізації.

«Ми не боїмося критики. Навпаки, конструктивна критика допомагає нам удосконалювати роботу в цьому напрямку. Але критика і відвертий обман, який часто поширюють противники реформи – різні речі. Бо обман шкодить суспільству і країні», - сказав В’ячеслав Негода.

Share the news:

Read more:

30 May 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...

30 May 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 May 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 May 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...