За досвідом — до Музиківської ОТГ
Серед об’єднаних територіальних громад області Музиківська (Білозерського району) постійно перебуває в центрі уваги. І не через безпосередню близькість до обласного центру, а завдяки генерації багатьох неординарних ідей та задумів, які втілює в життя сільська рада на чолі з Олександром Лейбзоном. Досягненнями він щоразу завдячує вдало підібраному колективові однодумців, з-поміж яких 7 сертифікованих проектних менеджерів, у тому числі й він сам. Гуртом вони залучають у громаду унікальні інвестиційні проекти, які її збагачують. ОТГ відкрита для нових проектів і має для цього достатньо ресурсів та інших місцевих принад, створює сприятливі умови для розвитку бізнесу на своїй території, а отже, додаткового наповнення бюджету та відкриття нових робочих місць для жителів. Загальний річний бюджет ОТГ нині перевищує 18 мільйонів гривень, з яких майже половина — власні доходи громади. Порівняно з минулим роком завдяки створеним новим можливостям для об’єднаних територіальних громад та за рахунок бюджетної децентралізації місцевий бюджет зріс удвічі.
Історія об’єднаної громади
Для Музиківської та сусідньої Східненської сільрад вона розпочалася з минулорічних грудневих виборів у ОТГ і є особливим етапом розвитку. А перші спільно досягнуті результати стали об’єктом гордості та приводом не зупинятися. У цьому переконалися під час навчального візиту до Музиківської ОТГ представники потенційних об’єднаних територіальних громад Херсонської області в рамках програми «Маршрути успіхів» проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України. Досліджували місцевий економічний розвиток та шляхи залучення додаткових ресурсів для територіальної громади. Серед майже півсотні зацікавлених учасників з різних районів області — міські, сільські та селищні голови територіальних громад, які почали процес об’єднання, представники апаратів місцевих рад, депутатських корпусів, громадські активісти — прихильники реформи місцевого самоврядування та скептики. Для них візит до Музиківки став своєрідним відкритим уроком.
Без роботи ніхто не залишився
ОТГ налічує 5 населених пунктів з майже 4 тисячами мешканців, а її площа перевищує 126 квадратних кілометрів.
— Сформовані органи самоорганізації населення включають фахівців, котрі працюють на розвиток громади, та її інвестиційну привабливість, — підкреслює Олександр Лейбзон. — Нинішній штат загалом з техперсоналом включає 33 особи. У зв’язку з передачею нових повноважень чисельний склад доведеться переглядати вже втретє за останні місяці. Без роботи не залишився ніхто. У Східному задіяні фахівці, котрі працювали до цього в тамтешній сільраді, мінус хіба що один бухгалтер. Від початку ми домовилися зберегти всі об’єкти соціальної сфери, не понижувати ступеня шкіл. В умовах наших доріг я як колишній директор школи зі стажем категорично проти підвезення навіть старшокласників за 20—25 км. Субвенції нам вистачає, решту витрат теж покриваємо. Зі створенням ОТГ ніхто з учителів не втратив роботу.
— На ремонт школи ми не залучаємо батьківських коштів. Якщо їх і збирають добровільно в класах, то витрачають виключно на потреби своїх класних кабінетів, — підкреслює директор Музиківської ЗОШ Василь Славич. — У школі навчаються 266 учнів. Педколектив у нас стабільний та молодий і складається з 31 вчителя. Проблем з дефіцитом кадрів немає. Педагоги старшого покоління (їх приблизно до 10%) теж беруть активну участь у житті школи та є високо фаховими. Розвинута і гурткова робота, бо в селі наразі немає позашкільних закладів.
Попри те, що громада порівняно невелика, однак її інфраструктура доволі розгалужена: 2 школи, 2 дитсадки, 2 комунальних підприємства, 2 будинки культури, 3 бібліотеки (є намір об’єднати одну з них зі шкільною книгозбірнею з ініціативи директора ЗОШ) (…) Повну версію читати ТУТ
Область:
Херсонська областьГромади:
Музиківська сільська об’єднана територіальна громада Музиківська територіальна громадаSource:
«Новий день»
Share the news:
12 August 2022
Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад
Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...
Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...
12 August 2022
Організація трудових відносин в органах...
19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...
12 August 2022
16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"
16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...
Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...
12 August 2022
“We will definitely win this battle.” How the...
The first internally displaced people began to arrive in the Bilotserkivka municipality in the Poltava region at the...