Виходячи з Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, Мінрегіон України працює над врегулюванням порядку вирішення питань адміністративно-територіального устрою.
Міністерство підготувало проект Закону «Про засади адміністративно-територіального Устрою України». Першу версію проекту цього документу ще в січні місяці цього року було направлено центральним органам виконавчої влади, державним адміністраціям, обласним радам, асоціаціям органів місцевого самоврядування, експертам та членам Цільової команди реформ Мінрегіону з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики для висловлення зауважень і пропозицій щодо цього законопроекту.
Слушні пропозиції та зауваження знайшли своє відображення у проекті, який сьогодні опубліковано на офіційному сайті Мінрегіону.
Законопроектом вводяться поняття: адміністративно-територіального устрою України, системи та рівнів адміністративно-територіального устрою, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту (село, селище, місто);
встановлюються: засади на яких будується адміністративно-територіальний устрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць;
врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць, сіл, селищ, міст, що входять до складу цих одиниць.
Нагадаємо, що вУкраїні відсутнє законодавство, яке унормовує порядок утворення, реєстрації, перетворення адміністративно-територіальних одиниць, а також населених пунктів. Поки залишається чинним у частині, що не суперечить Конституції, Указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12 березня 1981 року!
За словами Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди, без законодавчого врегулювання засад адмінтерустрою, про логічну модель децентралізації годі й говорити.Адже влада зосереджується на певних територіальних утвореннях – громадах, районах, регіонах.
Ознайомитися з проектом Закону України «Про засади та порядок вирішенняпитаньадміністративно-територіального устрою України» можна ТУТ.
Довідково
В основу законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України»покладенінапрацюванняробочоїгрупи при Мінрегіоні за участіекспертівЮрія Ганущака та Анатолія Ткачука, а також варіант законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України», підготовлений Юрієм Ключковським та Наталею Богашевою.
30 June 2025
Реформа управління публічними інвестиціями: у Києві відбулась презентація для громад
Реформа управління публічними інвестиціями: у...
У Києві відбулась презентація для представників громад та ОВА Київщини, Житомирщини та Черкащини присвячена реформі...
30 June 2025
УКФ та UCORD розпочали приймати заявки на конкурс «Згуртованість через культуру»
УКФ та UCORD розпочали приймати заявки на...
Український культурний фонд розпочав приймати заявки на грантовий конкурс «Згуртованість через культуру». Кінцевий...
28 June 2025
У Дніпрі обговорили реформу управління публічними інвестиціями
У Дніпрі обговорили реформу управління...
27 червня у Дніпрі відбувся регіональний захід, присвячений впровадженню реформи управління публічними інвестиціями...
28 June 2025
«Запитання-відповіді: реформа старшої профільної школи, формування мережі ЗЗСО - запис вебінару
«Запитання-відповіді: реформа старшої...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінар на тему: «Запитання-відповіді: реформа старшої профільної школи,...