Майже 9 тисяч представників органів місцевого самоврядування зі всіх областей України взяли участь у дослідженні “Сприйняття доброчесності в органах місцевого самоврядування”.
Проведення дослідження відбулось у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій. Підготувала аналітичний документ громадська організація “Фундація інституційного розвитку” за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Серед партнерів дослідження також Національне агентство із запобігання корупції.
Головна мета дослідження – оцінити рівень сприйняття принципів доброчесності серед територіальних громад. На основі дослідження планується визначити напрямки подальшої роботи на місцях у контексті підтримки антикорупційних ініціатив для громад.
Під час презентації дослідження Сергій Деркач, заступник Міністра розвитку громад та територій України, наголосив на важливості системного підходу до запобігання корупції в органах місцевого самоврядування:
«Формування культури доброчесності в громадах — це не лише про дотримання норм, а про зміну управлінської філософії. Міністерство системно працює над тим, щоб антикорупційні інструменти на місцях стали не формальністю, а реальними дієвими механізмами. Результати цього дослідження — важливий орієнтир для нас і для самих громад у вибудовуванні політик, які базуються на довірі, прозорості та відповідальності».
Проводилось дослідження шляхом загальнонаціонального опитування чотирьох цільових груп, які безпосередньо пов’язані з діяльністю ОМС, а саме:
Олена Урсу, керівниця групи проєктів із демократичного врядування та інклюзивного суспільства ПРООН в Україні, підкреслила, що розвиток доброчесності на місцевому рівні є одним із важливих напрямів діяльності ПРООН в Україні.
«ПРООН в Україні активно підтримує ініціативи, спрямовані на посилення доброчесності, прозорості та підзвітності в роботі органів місцевого самоврядування — адже ми переконані, що саме на місцевому рівні формується основа для сталого розвитку, довіри громадян та ефективного відновлення. Цікавим результатом дослідження є те, що понад 80% опитаних респондентів вважають, що доброчесність однаковою мірою залежить як від керівництва, так і від працівників, що свідчить про розуміння відповідальності кожного за розбудову доброчесності на місцевому рівні. ПРООН і надалі залишатиметься надійним партнером для українських громад, підтримуючи розвиток систем доброчесності та професійної спроможності на місцях».
Серед висновків дослідження:
Окрім цього, опитування продемонструвало недостатній рівень взаємодії уповноважених з головою ОМС. Протягом останнього року лише 55% уповноважених надавали пропозиції керівництву ОМС щодо організації антикорупційних заходів. Понад 40% таких пропозицій не надавали жодного разу протягом року.
Важлива частина звіту – це рекомендації для органів, що формують антикорупційну політику, з впровадження та підтримки місцевих ініціатив у сфері розбудови доброчесності.
Переглянути звіт можна за посиланням.
18 July 2025
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Avfall Sverige та SALAR International оголошують вакансію «Експерт для перегляду РПУВ» до програм «WM4U: Посилення...
18 July 2025
Запрошуємо громади до партнерства для...
Шведсько-українська програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...
18 July 2025
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків головної урбан-події України
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків...
Lviv Urban Forum — це найбільша в Україні щорічна платформа для обговорення міських викликів, урбанізму та...
18 July 2025
Occupiers persecute local self-government: Ukrainian community leaders remain in captivity
Occupiers persecute local self-government:...
Since the outbreak of the full-scale invasion, the Russian Federation has been systematically persecuting...