10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс Громада на всі 100.
Конкурс реалізується у партнерстві Starlight Media та Українського кризового медіа-центру за підтримки Програми USAID DOBRE.
Заявку могли подавати громади України, населення яких не перевищує 100 тис. осіб і які не є обласними центрами. У фінал вийшли 40 громад, про кожну з яких організатори конкурсу підготували окремі сюжети.
Цей матеріал про громади Миколаївщини та Дніпропетровщини.
Зеленодольська громада на Дніпропетровщині
У Зеленодольській громаді, що на Дніпропетровщині планують дооснастити кабінет фізіотерапії, насамперед – новим обладнанням. Адже і поранені військовослужбовці, і цивільні потребують якісної терапії після отриманих поранень.
Щодня в цьому кабінеті лікують з десяток пацієнтів, але є потреба в розширенні спектру послуг. Для громади цей проєкт передусім про здоров’я її жителів. Для цього необхідно придбати 8 медичних апаратів, які допомагатимуть не лише оборонцям, а й цивільним, які постраждали від регулярних російських атак. 28 людей загинули, 70 поранених. Більшість досі проходять реабілітацію.
Секретар Зеленодольської міської ради Ольга Цицюра розповідає, що є великий попит на ультразвукову терапію, мікрохвильову та комбіновану терапію. Терапія необхідна для травмованих людей та військових, які дістали поранення різного рівня складності.
Проєкт дає Зеленодольській громаді реальний шанс допомогти багатьом людям, а особливо військовим.
Єланецька громада на Миколаївщині
У Єланецькій громаді на Миколаївщині у 34 населених пунктах сміття вивозять трактором з причепом, а сучасних контейнерів для сміття немає. Завдяки конкурсу хочуть придбати нову техніку та контейнери, щоби сміття для громади не стало екологічною проблемою.
Сполучення між селами – кілометри розбитих доріг. Доїхати, зібрати сміття і довезти його – неабияке випробування. Зазвичай сміття лишають просто в пакетах, бо сучасних контейнерів немає.
– Зараз прохолодно, а влітку до них страшно і підійти. Має бути колективний контейнер, щоб люди приходили, знали, що регулярно, кожні 2-3 дні за сміттям приїжджають, – говорить Олексій Шапошник, директор Єланецького селищного КП Єланецьводопостач.
У комунального підприємства катастрофічний брак техніки. За свої кошти громада оновити її не може, тому і подалася на конкурс Громада на всі 100.
Перший заступник голови Єланецької територіальної громади Олександр Селютін розповідає, що власний проєкт назвали Єланець – мій дім, створимо затишок в нім.
– Проєкт передбачає закупівлю універсального сміттєвоза, який буде забирати сміттєві баки – сталеві, металеві і єврокуби, а також 198 контейнерів різної ємності, – говорить Олександр Селютін.
Завдяки конкурсу в Єланецькій громаді прагнуть вирішити проблему вивезення сміття, щоби вона не перетворилась на екологічну катастрофу.
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 July 2025
Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel
Partnerships for resilience: key takeaways from...
At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...
14 July 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 July 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities community at URC 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities...
On July 11 in Rome, five new partnership agreements were signed between Ukrainian communities and municipalities from...