До 1 січня 2025 року, за законом, кожна громада повинна створити власний комплексний план просторового розвитку. Але 3 грудня цього року у Верховні Раді України був зареєстрований депутатський законопроєкт №12283 про внесення змін до деяких законів України щодо продовження термінів дії документів з планування територій, який відтреміновує згадану норму.
Навіщо цей законопроект і чому він важливий, прокоментував Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
За його словами, велика кількість громад та навіть населених пунктів всередині громад не мають встановлених меж.
«Отже, про які плани в цих неіснуючих межах можна говорити? Державна політика повинна мати хоч трохи послідовності», - зазначає Віталій Безгін.
Також він нагадав, що процедура створення комплексних планів є дороговартісною.
«Чи є ці видатки такими, що варто відносити до первинних та пріоритетних під час повномасштабної війни? Наприклад, для прифронтового Херсону - це 24 млн грн платників податків», - говорить народний депутат.
Він також переоконаний, що після війни відбудеться корекція адміністративно-територіального устрою, тому не варто витрачати кошти платників податків на документи, які можуть стосуватись громад, що зникнуть, чи будуть розукрупненні або розділені.
«Через наведені вище пункти, більше 90% громад не матимуть планів просторового розвитку з 1 січня. А далі що? Безумовно, я підтримую законопроект №12283 про відтермінування. І ніякі чергові медійні атаки, замовні кампанії, погрози і тиск, не змусять відмовлятись від принципів здорового глузду, децентралізації та адекватних підходів до державного управління», - прокоментував Віталій Безгін у Фейсбуці.
У коментарях під його постом представники місцевого самоврядування висловили підтримку такій ініціативі народних депутатів.
Tags:
law spatial planning Vitalii Bezghin
Source:
Портал «Децентралізація»
19 December 2024
Як створити успішну та ефективну молодіжну раду: досвід громад
Як створити успішну та ефективну молодіжну...
Залучати однодумців, багато навчатися і гуртуватися довкола ідей для розвитку молодіжної політики, – такими є ключові...
19 December 2024
Тривають консультації щодо адаптації реформи місцевого самоврядування до викликів сьогодення
Тривають консультації щодо адаптації реформи...
Відбулися чергові консультації Міністерства розвитку громад та територій України з представниками суб’єктів реформи...
19 December 2024
«А можна бути тут не лише під час тривоги?». Як...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) «Ми не вірили, що почнеться повномасштабна війна. Але про всяк випадок у...
19 December 2024
Сприятливий бізнес-клімат – ключовий чинник...
Як відомо, частина територіальних громад (ТГ) є досить успішними, мають значні надходження і, відповідно, кращі...