Фандрейзинг вже давно став звичною частиною життя кожного українця. Найбільш простими та поширеними прикладами фандрейзингу сьогодні є збори коштів на автівки для військовослужбовців чи заклики допомогти на волонтерських засадах. Хоча, попри поширену думку, що фандрейзинг = збір коштів, цей термін означає залучення будь-яких необхідних ресурсів: матеріальних, людських, інформаційних тощо.
У розрізі діяльності добровільних пожежних команд фандрейзинг також посідає важливе місце та забезпечує їхнє належне функціонування й подальший розвиток. Адже закупівля обладнання та обслуговування техніки, адміністративні витрати, навчання та тренінги, просвітницькі заходи – все це потребує залучення фінансування.
Про практики фандрейзингу, які можуть бути актуальними для добровільних пожежних команд, розповів консультант Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Василь Кундрик під час свого виступу в рамках вебінару «Промоційний супровід розвитку та активізація населення для підтримки пожежного руху».
Експерти розповів про можливості фандрейзингу, його види та навіщо командам диверсифікувати джерела фінансування своєї діяльності.
Одним з прикладів публічно-приватного партнерства став кейс Хотинської громади Чернівецької області.
«Публічно-приватне партнерство може бути і досить невеликих масштабів. До прикладу, ДПК Хотинської громади, яка нині є учасницею проєкту “Вогнеборці”, створена на базі фермерського господарства. Таким чином громада надає можливі ресурси для діяльності ДПК, а підприємець – приміщення та лояльне ставлення до своїх працівників, які виявили бажання стати частиною добровільної пожежної команди, тим самим захищати від пожеж як і дане підприємство, так і всю громаду і її сусідів загалом», – розповів Василь Кундрик.
Повний виступ Василя Кундрика дивіться у відео:
Ознайомитися з презентацією у форматі PDF можна за посиланням.
Більше інформації про добровільний пожежний рух у громадах є на сайті Вогнеборці www.vognebortsi.in.ua та у підрубриці сектору «Безпека» на порталі «Децентралізація».
11 December 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 December 2024
Chornomorsk reboot veteran policy
Chornomorsk reboot veteran policy
After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...
11 December 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 December 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...