29 September 2023
Logo slogan
БУР втретє провів всеукраїнську толоку в 48 локаціях по всій Україні
БУР втретє провів всеукраїнську толоку в 48 локаціях по всій Україні

27 травня ГО “Будуємо Україну Разом” об’єднав понад 1000 мешканців міст та маленьких сіл довкола спільної мети — зробити свій населений пункт чистішим.


Всеукраїнська толока з БУР —  вже третя акція прибирання такого масштабу, яку ГО реалізує у партнерстві з організаціями та активістами еконапряму.

За день волонтери провели толоку у 48 локаціях та зібрали 1153 мішки зі сміттям! Ще у 13 локаціях толока була перенесена через погодні умови.

Наймолодшій волонтерці толоки  — Аделі 2,5 роки, найстаршому учаснику  — Анатолію 73 роки.

 

 

“На толоці відчувалася єдність поколінь, та справжня дружня атмосфера. До того незнайомі люди працювали як єдиний механізм, та не переставали дивуватися, що прийшло так багато учасників”,  — згадує Богдан, координатор толоки в Полтаві, де сотня волонтерів прибрала міську набережну.

Ідея проведення толоки приурочена до Європейського Дня парків. В європейських країнах цей день символізує міжнародну солідарність у питанні охорони природних територій.

“Ми розпочали змінювати простір “Розсадник” кілька років тому. Тоді це була поросла зеленню місцина з купою відходів. У травні 2023 року ми бачимо оновлений простір, який і надалі потребує втручань, догляду та підтримки, але з часом цих зусиль потрібно докладати все менше. Ця толока — одне з наших зусиль на шляху до сталості простору.  Вже скоро на місці старої будівлі буде трава, а поле засіємо гарбузами.  І так — маленькими кроками, ми будемо рухатись уперед, посилюючи нашу громаду та країну”, – ділиться Діана, координаторка толоки у Львові, членкиня ГО “Плато”.

 

 

Для БУР толока — це можливість об’єднати різних людей в громадах довкола спільної корисної справи та підкреслити важливість турботи про довкілля. Так БУР хоче продемонструвати силу спільної дії та важливість внеску кожного у глобальні зміни через долучення до локальних акцій.

“Ми гуртуємо людей довкола спільної праці, аби вони відчули себе частиною спільноти. Спільнодія допомагає відчути спроможність робити зміни довкола себе”, — коментує ідею толоки менеджерка проєкту Олена Лупова.

На жаль, такі акції прибирання не є частими, але команда БУР сподівається, що волонтери, спробувавши такий інструмент взаємодії будуть організовувати толоки у своїх населених пунктах на регулярній основі.

“Це чудова традиція, яка триває вже декілька років, і, сподіваюсь, триватиме й надалі. Ми постараємося організовувати заходи поза річною толокою, щоб збиратися декілька разів на рік, та прибирати важко засмічені місця у місті. На жаль, попри наші зусилля, сміття все ще багато, і нам не вистачає одного заходу, щоб прибрати все. Впевнена, що інші міста та громади України поділяють цю позицію”, — про плани на майбутнє розповіла Софія, координаторка толоки в Ужгороді.

 

 

Долучитися в якості волонтера до проєктів БУР ви можете заповнивши реєстраційну форму на сайті.

 

Views: 705
Related news: participation of citizens
Read more: