26 September 2023
Logo slogan
У Хоростківській громаді на Тернопільщині відкрився Дія Центр
У Хоростківській громаді на Тернопільщині відкрився Дія Центр

У Хоростківській громаді Тернопільської області 28 квітня 2023 року відкрився сучасний ЦНАП - Дія Центр. Нове двоповерхове приміщення Центру побудоване з дотриманням всіх вимог для зручності відвідувачів, зокрема, обладнане для потреб осіб з інвалідністю та відвідувачів з дітьми.


Центр надаватиме 224 послуги, якими зможуть скористатися близько 13 тисяч мешканців та внутрішньо-переміщені особи з 10 населених пунктів громади. Серед послуг - реєстрація бізнесу та нерухомості, земельних відносин, соціальних послуг, дозвільних документів, довідок тощо.

Степан Гладун, голова Хоростківської громади, сказав:

«Я мріяв ще з 2017 року відкрити в громаді такий сучасний адміністративний Центр, але війна внесла свої корективи, і ми відкриваємо його тільки зараз. Я радий, що в цьому центрі будуть сконцентровані всі служби, які раніше були розміщені по всьому місту. Тож дякую всім, хто долучився до реалізації даного проєкту: голові Тернопільської ОВА Володимиру Трушу, Міністерству цифрової трансформації, народному депутату від Тернопільщини Миколі Люшняку, депутатам міської ради та міжнародним партнера».

У відкритті ЦНАПу взяли участь представники Міністерства цифрової трансформації України, керівництво Тернопільської ОВА, обласної та районних рад, народні депутати України та представник шведсько-українського проєкту PROSTO “Підтримка доступності послуг в Україні”.

Володимир Труш, голова Тернопільської ОВА, повідомив:

«Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України щодо безбар’єрного простору, центр оснащений пандусом, ліфтом, кімнатою для немовлят й ігровою зоною. Це створено для комфорту громадян».

Сучасний ЦНАП створено завдяки фінансовій допомозі Уряду України, субвенції на розвиток мережі ЦНАП від Міністерства цифрової трансформації. Зокрема, з державного бюджету було виділено 11,7 млн гривень.

Катерина Печончик, начальниця відділу мережі ЦНАП Міністерства цифрової трансформації України, зазначила:

«Відкриття Дія Центру у Хоросткові - важлива подія для громади, оскільки такий центр допоможе зробити процес отримання адміністративних послуг більш зручним та доступним для населення. Сучасне інклюзивне приміщення центру оснащене усім необхідним для надання сучасних державних сервісів, покращення якості життя мешканців  та розвитку громади в цілому».

Інституційну та методологічну підтримку у створенні Центру громаді надали міжнародні партнери – шведсько-український проєкт PROSTO “Підтримка доступності послуг в Україні”.

Всі співробітники ЦНАП пройшли навчальну програму по підвищенню кваліфікації, розроблену експертами PROSTO. Триває співпраця посадовців місцевого самоврядування та Проєкту з питань інформування та залучення мешканців до процесів прийняття рішень у громаді. 

Олег Білоус, експерт проєкту PROSTO, сказав:

«Сьогоднішня подія є результатом інституційного супроводу модернізації ЦНАП, що був юридично створений ще в 2018 році. Тоді ще було важко говорити про повноцінну систему надання послуг у громаді, оскільки не було належного приміщення для роботи ЦНАП, тому послуги надавались у кабінетах. Але завдяки спільній роботі громади та експертів Проєкту було оновлено та затверджено документи, які супроводжують роботу належного ЦНАП, створено віддалені робочі місця на базі старостинських округів, що в свою чергу наблизило послуги до мешканців сільських населених пунктів».

На Тернопільщині ЦНАП у Хоростківській громаді став сьомим, що працюватиме у форматі «Дія.Центр».

Views: 2959
Related news: Administrative services
Read more: