Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко затвердив склад українсько-польської консультативної групи з питань реформування місцевого самоврядування в Україні. Створення такої групи передбачено Меморандумом про співпрацю з підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні, підписаного 17 грудня у Варшаві.
Сьогодні в ході зустрічі Віце-прем’єр-Міністра з керівником польської групи експертів, депутатом Сейму Республіки Польща Марчіном Сьвєнчіцкі обговорили план роботи групи на найближчий період.
Геннадій Зубко повідомив, що протягом січня-лютого група опрацює пропозиції щодо внесення змін до Конституції України (в частині децентралізації та місцевого самоврядування) з урахуванням висновків Венеціанської комісії.
Протягом лютого-березня, за словами Віце-прем’єр-міністра, українсько-польська консультативна група з питань реформування місцевого самоврядування в Україні запланувала провести оцінку стану виконання рішень щодо фінансової децентралізації. Також планують підготувати пропозицій щодо внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України в частині децентралізації фінансів, зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування з урахуванням виконання місцевих бюджетів.
Група також проведе оцінку стану запровадження в Україні податку на нерухомість, а також має підготувати механізми забезпечення громадського та державного контролю за публічними фінансами.
Крім цього, як поінформував Віце-прем’єр-міністр, група опрацює проекти законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» (нова редакція), «Про місцеві органи виконавчої влади», «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція) та інші законопроекти, необхідні для реформування місцевого самоврядування.
Attached images:
Tags:
Source:
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України
13 September 2025
В Одесі стартували регіональні консультації...
12 вересня 2025 року в Одесі відбулася перша консультація щодо проєкту документа «Особливості реалізації Концепції...
12 September 2025
Стартувала шоста навчальна платформа для керівників ЦНАП
Стартувала шоста навчальна платформа для...
11 вересня 2025 року розпочалося навчання шостої групи Навчальної платформи для керівників ЦНАП у межах...
11 September 2025
Parliament registers Resolution supporting continuity of local governments during wartime
Parliament registers Resolution supporting...
Draft Resolution No. 14031 has been registered in the Verkhovna Rada of Ukraine. It is designed to confirm the...
11 September 2025
President signs Law on Vocational Education
President signs Law on Vocational Education
President of Ukraine Volodymyr Zelenskyy signed the Law of Ukraine ‘On Vocational Education’, adopted by the...