7 громад Львівщини напрацювали профілі громад у межах підготовки стратегій розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

У рамках процесу стратегування в семи громадах Львівщини, а саме Оброшинській, Сокільницькій, Жидачівській, Яворівській, Куликівській, Миколаївській та Новояричівській, напрацьовано профілі громад, які є вагомою складовою стратегії розвитку кожної громади.


Формування профілів громад здійснювалося членами робочих груп з розробки стратегій та за активного сприяння експертів проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів», який реалізується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Чому напрацювання профілю громади є таким важливим етапом стратегування? Профіль громади – це документ, що складається з набору статистичних даних, таблиць, графіків, діаграм та текстової частини, які повинні всебічно, чітко, в кількісному та якісному вимірі демонструвати соціально-економічний потенціал громади та ефективність його використання. Висновки, отримані в ході підготовки профілю, мають бути основою для визначення сильних та слабких сторін громади, її можливостей розвитку та загроз зовнішнього середовища. Якісно виконаний профіль громади дозволить не тільки з’ясувати стан справ у громаді, а й окреслити можливості та бачення її подальшого розвитку і приймати ефективні управлінські рішення.

Профіль повинен містити інформацію про громаду за такими напрямками:

  • історія громади;
  • географічне положення, природні умови та ресурси території, екологічна ситуація в громаді;
  • демографічна ситуація;
  • рівень життя населення та його ділова активність, ринок праці;
  • транспортна, інженерна, соціальна інфраструктура території;
  • особливості економічного розвитку, оцінка визначення основних видів економічної діяльності з погляду перспективи;
  • фінансово-бюджетна ситуація та інвестиційний клімат;
  • розвинутість мережі та дієвість органів самоорганізації населення тощо.

З якими труднощами стикаються громади при формуванні профілів?

Експертка проєкту Ірина Сторонянська зазначає:

«Профіль є достатньо складним документом з огляду на його багатосторонність. Дуже часто громади потребують допомоги щодо визначення джерел даних, підбору та аналізу інформації. Не менш важливим є питання системності документа – слід не лише висвітлити проблеми громади, а й визначити її конкурентні переваги, які можуть стати “точками зростання” у стратегічній перспективі. Ну і, звичайно, слід врахувати думку мешканців та підприємців громади щодо бачення її розвитку. Для цього обов’язково проводиться опитування, результати якого є невіддільною складовою профілю громади».

Також громади потребують експертної підтримки щодо комунікування розроблених стратегічних документів з усіма зацікавленими сторонами та врахування їхньої думки. У процесі стратегування важливу роль відіграє залученість широкого кола зацікавлених сторін: представників депутатського корпусу, галузевих спеціалістів, старост, місцевих підприємців, громадських активістів, мешканців населених пунктів громади, зокрема молоді. Адже саме громада – це той ключовий гравець, що визначає пріоритети діяльності та створює безпечне й комфортне середовище на своїй території. В усіх семи громадах Львівщини, охоплених підтримкою Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у підготовці стратегічних документів, відбулися стратегічні сесії, де представники робочих груп разом з експертами презентували напрацьовані профілі та на їх основі разом із присутніми розробляли SWOT-аналіз громад, формували стратегічне бачення їхнього розвитку.

Важливою в цьому процесі є участь представників молодіжних рад, які створені в багатьох громадах, а також молодих мешканців, які готові відстоювати й реалізувати проєкти з розвитку громади. Приємно вражає активність учасників стратегічних сесій, що є яскравим свідченням розуміння власної ролі в розвитку своєї громади. Активними драйверами процесу формування стратегії розвитку громади та профілю також виступає керівництво громад, засвідчуючи цим значущість напрацювання дієвих стратегічних документів.

З напрацьованими профілями можна ознайомитися на офіційних сайтах Оброшинської, Сокільницької, Жидачівської, Яворівської, Куликівської, Миколаївської та Новояричівської громад Львівської області.

Read more:

11 December 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 December 2024

Chornomorsk reboot veteran policy

Chornomorsk reboot veteran policy

After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...

11 December 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 December 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...