03 October 2023
Logo slogan

У 2023 році акциз з пального зараховуватиметься до місцевих бюджетів за новим порядком

23 грудня Кабінет Міністрів України затвердив Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування.


Як і раніше, наступного року до місцевих бюджетів зараховуватиметься 13,4% від акцизу за пальне.

«У 2023 році залишаємо ці кошти у громад, аби місцева влада мала додаткові ресурси на відбудову інфраструктури та соціальні видатки», — сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Завчасне прийняття цього нормативно-правового акту забезпечить ефективну реалізацію норм прийнятого Закону України від 3 листопада 2022 року № 2709-ІХ, якими доповнено статтю 64 Бюджетного кодексу в частині зарахування акцизу з пального до бюджетів місцевого самоврядування.

Про це повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International).

Крім цього, порядок встановлює граничний термін розподілу коштів Казначейством відповідно до часток (не пізніше останнього робочого дня січня та липня). Це надасть можливість здійснювати автоматичний розподіл коштів від акцизу з пального у визначені терміни. У свою чергу, це покращить планування щомісячних доходів бюджетів місцевого самоврядування.

Водночас, затвердження єдиного підходу позбавить Уряд необхідності внесення кожного півріччя змін до постанови та часток розподілу, адже, відповідно до прийнятої сьогодні постанови, ДПС доручено щорічно двічі на рік визначати відповідні частки зарахування коштів та оприлюднювати їх на своєму офіційному сайті і надавати Казначейству. Казначейство у свою чергу здійснюватиме щоденний розподіл частини (13,44%) акцизного податку з пального, в тому числі акумульованої на рахунках суми відповідно до наданої ДПС інформації.

Зважаючи, що Президент вже підписав Закон щодо відновлення оподаткування нафтопродуктів та встановлення нових ставок на акциз із нафтопродуктів (бензин 100 €/1000 літрів, дизель 100 €/1000 літрів, біопаливо 100 €/1000 літрів, газ 52 €/1000 літрів), прийняття зазначеної постанови забезпечить надходження акцизу з пального в 2023 році в найкоротші терміни.

Акцизний податок з пального в минулому році забезпечив місцевим бюджетам надходження в обсязі 9,6 млрд грн.

23.12.2022 - 14:41 | Views: 4889
У 2023 році акциз з пального зараховуватиметься до місцевих бюджетів за новим порядком

Tags:

excise tax budget

Source:

Share the news:

Read more:

03 October 2023

03 October 2023

Шведські волонтери рятувальних служб допомагають українським колегам

Шведські волонтери рятувальних служб...

Три великі пожежні автомобілі і три швидкі – чергова підтримка від організації шведських волонтерів “Blaljus i...

03 October 2023

Екоклуб та Екодія надають гранти для проєктів у сфері «зеленої» енергетики

Екоклуб та Екодія надають гранти для проєктів у...

  Громадські організації «Екоклуб» та «Екодія» оголошують грантовий конкурс для підтримки діяльності місцевого...

03 October 2023

Атестація педпрацівників по-новому: що треба знати (запис вебінару)

Атестація педпрацівників по-новому: що треба...

З початком нового навчального року, 1 вересня, почало діяти нове Положення про атестацію педагогічних працівників. Що...