Представникам громад Дніпропетровської області презентували «дорожню карту» роботи з переселенцями

«Дорожня карта» для внутрішньо переміщених осіб – це один з інструментів, який допомагає в інтеграції зазначеної категорії осіб у громаду.

Експерти U-LEAD допомагають громадам налагодити взаємодію з переселенцями, інформуючи уповноважених осіб місцевого самоврядування по роботі з переміщеними особами про основні кроки щодо отримання адміністративних, соціальних, освітніх та медичних послуг.

Зокрема, експерти U-LEAD нагадують представникам громад про наступне:

  • внутрішньо переміщена особа користується більшістю послуг, незалежно від місця реєстрації, оскільки вони мають екстериторіальний характер;
  • кожна людина має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Органи місцевого самоврядування, в межах своєї компетенції, забезпечують надання медичних послуг для ВПО у комунальних закладах охорони здоров’я, які знаходяться у відповідному населеному пункті;
  • програма «Доступні ліки», яка діяла до війни, працює і сьогодні. Незалежно від місця проживання, визначені категорії можуть отримати необхідні препарати безкоштовно.

«Маючи умовну дорожню карту з основними кроками та послугами для ВПО, представники ОМС зможуть ефективніше допомагати людям, які приїжджають в громади, рятуючись від війни. В межах територіальної громади, ВПО має отримати максимальний перелік послуг, а для цього необхідно інформувати переселенців про те, на які з них вони мають право згідно з чинним законодавством, та допомагати у їх реалізації», - зазначив Валерій Мікуліч, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області.

Про «дорожню карту» роботи з переселенцями йшлося під час інформаційної сесії для представників громад Дніпропетровщини, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

«Дніпропетровщина прихистила більше 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і сьогодні у нас немає жодної громади, яка б не прихистила у себе людей, що постраждали від воєнних дій російських агресорів. Крім людей, які переїхали до нашої області з інших регіонів, наші територіальні громади також приймають і мешканців Дніпропетровської області, які переїжджають з уражених війною громад в безпечніші місця. Така міграція передбачає особливу увагу органів місцевого самоврядування до потреб нових мешканців та зумовлює формування місцевих планів забезпечення ВПО усім необхідним. А для цього важливо відпрацювати такий алгоритм дій, щоб усі залучені до цього процесу служби та організації працювали чітко, злагоджено та стабільно», - зазначила Олена Тертишна, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

19.09.2022 - 12:02 | Views: 758
Представникам громад Дніпропетровської області презентували «дорожню карту» роботи з переселенцями

Tags:

social services

Область:

Дніпропетровська область

Source:

Share the news:

Read more:

09 December 2022

Як вести облік та нараховувати зарплатню працівникам ОМС, які тривалий час не з’являються на робочому місці - роз'яснення

Як вести облік та нараховувати зарплатню...

Як вести облік працівників органів місцевого самоврядування, які тривалий час не з’являються на робочому місці...

09 December 2022

Жіноче лідерство: як Чугуївська громада долає виклики війни

Жіноче лідерство: як Чугуївська громада долає...

Людмила Макаренко, керуюча справами Чугуївської громади Харківської області, розповіла про роль жінок в місцевому...

09 December 2022

Три громади на Тернопільщині навчалися ефективним комунікаціям у рамках Програми USAID DOBRE

Три громади на Тернопільщині навчалися...

  З 28 листопада по 2 грудня тренери Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) провели тренінги з комунікації...