Нові стандарти діловодства в органах місцевого самоврядування: що змінилося у діях керівника

27 квітня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 21.04.2022 №1581/5. Цей документ вносить ряд змін до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту у 2015 році.

Впродовж квітня-серпня експерти U-LEAD провели ряд консультацій для представників громад, відповідаючи на питання щодо нових правил організації діловодства.

«Наразі завершується формування нового правового поля щодо організації діловодства в органах місцевого самоврядування. Зміни, які відбуваються, можна охарактеризувати так: конкретно зараз наш законотворець приводить діловодство у єдиний стандартизований вигляд для всіх органів і місцевого самоврядування, і виконавчої влади. І це дуже важливо, адже правила роботи з документами, організація діловодства мають бути єдиними для всіх», - зазначила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області.

Отже, відповідно до вимог, починаючи з 27 квітня, всі службові документи повинні оформлюватись згідно з вимогами ДСТУ 4163-2020.

Відповідно до нових стандартів, відповідальність за організацію діловодства несе саме керівник підприємства, а не бухгалтер або інший керівник структурних підрозділів. Це чітко прописано у Правилах. Керівники структурних підрозділів лише контролюють організацію діловодства та зберігання документів.

Крім того, керівник підприємства або установи сам обирає, в якому вигляді – паперовому чи електронному – має відбуватися документообіг, а також бути обізнаним у цій темі.

«На кожному підприємстві повинна бути затверджена інструкція з діловодства. Організовує систему документування та документообігу відповідна служба. Її працівники розробляють інструкцію з діловодства установи, якою визначається, у паперовій чи електронній формі буде проводитися документообіг. Інструкція з діловодства затверджується розпорядчим документом установи», - зазначають експерти.

Документи, створені у паперовій формі, проходять і опрацьовуються в установі на єдиних організаційних та правових засадах організації документообігу із документами, створеними в електронній формі. Не допускається одночасного проходження одного й того самого документа в електронній і паперовій формі.

Експерти U-LEAD зазначили, що деякі установи продовжують вести документообіг як в електронному, так і в паперовому вигляді. Це значно збільшує час на підготовку таких документів. За новими Правилами, цього робити не потрібно.

Також експерти пояснили, що у період дії воєнного стану порядок організації кадрового діловодства та архівного зберігання кадрових документів у районах активних бойових дій визначається роботодавцем самостійно, за умови забезпечення ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та обліку витрат на оплату праці.

29.08.2022 - 16:49 | Views: 7306
Нові стандарти діловодства в органах місцевого самоврядування: що змінилося у діях керівника

Tags:

personnel

Source:

Share the news:

Read more:

03 February 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 February 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 February 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 February 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...