«ДНК міста»: в Україні стартував відеопроект, який підкаже громадам, як відновлювати свої території або залучати глобальні інвестиції

«Децентралізація» пропонує своїм читачам до перегляду програму “ДНК міста” від Міжнародного саміту мерів та фонду Western NIS Enterprise Fund.

У 8 випусках герої програми розкажуть, як навіть у часи війни можна почати відновлювати міста і громади або залучати глобальні інвестиції.

 

 

За словами організаторів, програма “ДНК міста” буде цікава українцям, які хочуть відбудувати свої міста ще кращими, ніж вони були до війни. Герої програми - це звичайні люди, які ще до повномасштабного вторгнення були небайдужими до міських процесів у своїх громадах та ініціювали проекти якісних змін для всіх мешканців.

Авторка ідеї “ДНК міста” та засновниця Міжнародного саміту мерів Ірина Озимок поділилась, що говорити про відбудову музеїв, велоінфраструктуру чи утеплення будинків під час війни здавалось недоречно:

“Але ми почали спілкуватися з героями програми і всі вони довели, що були активістами до повномасштабного вторгнення, і стали ще більше боротися за свої міста на всіх фронтах як військові, волонтери, консультанти. Якість повітря та екологія, ревіталізація промислових зон, інклюзивність - наші герої розкажуть про все найважливіше, що треба враховувати вже зараз».

Переконати людей вкладати гроші в міста чи країну, особливо там, де лунають вибухи, - одне з найскладніших завдань. Юрій Филюк, виконавчий директор “Промприлад.Реновація” (Івано-Франківськ), у прем’єрному випуску “ДНК міста” перелічує послідовні етапи залучення дрібних і глобальних інвестицій, яким можна слідувати вже зараз. Він переконаний, що залучення інвестицій будується на довірі, а під час кризи проявляється її реальний рівень:

“Великі виклики можна проходити лише об'єднуючи зусилля, що будується на довірі. Тому під час війни важливо активізувати вже напрацьовані зв'язки і докладати зусиль для пошуку нових об’єднавчих інтересів, щоб будувати нові зв’язки. Цей принцип працює як для збереження бізнесів під час кризи, так і для відновлення при виході з кризи, в нашому випадку - війни”.

Для довідки: програма “ДНК міста” виходитиме щосереди з 10 серпня 2022 року на Youtube-каналі International Mayors Summit. У випуски “ДНК міста” увійшли історії з Києва, Івано-Франківська, Житомира, Чернівців, Новояворівська, Пархомівки, Бахмута, Дніпра.

Для запитів журналістів: max@goodpolitics.com.ua, Максим Джигун, +380975808319

Tags:

infrastructure participation of citizens DNK mista

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Івано-Франківська територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

07 October 2022

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a useful tool for reconstruction of Ukraine

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a...

Josef Berta, mayor of Sol’ in Slovakia, knew right away that he wanted to partner up with Solotvyno in the...

07 October 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 October 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 October 2022

Municipality teams launched the Spatial Planning and Natural Resource Management training course from U-LEAD

Municipality teams launched the Spatial...

The topic of spatial planning and management of natural and land resources has always been among the most relevant...