31 May 2023
Logo slogan

Доходи громад Волинської, Львівської та Полтавської областей ‒ експертний аналіз

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували показники доходів 25-ти бюджетів пілотних громад Полтавської, Волинської та Львівської областей у щомісячному розрізі станом на 1 червня 2022 року. Як показують результати аналізу, у травні 2022 року у пілотних громадах ситуація щодо виконання доходів є різною: від скорочення надходжень до стрімкого зростання.

Волинська область (ПЕРЕГЛЯНУТИ детальний аналіз)

Лише в одній громаді Волинської області загальні доходи бюджету були меншими за показники травня 2021 року (у Вишнівській громаді скорочення склало 7%). В інших громадах відбулося зростання загальних доходів бюджету, найбільше у Володимир-Волинській громаді (у 2,9 рази).

У всіх громадах Волинської області відбулося зростання надходжень ПДФО, порівняно з відповідними показниками 2021 року. У п’яти громадах відбулося скорочення надходжень місцевих податків і зборів (скорочення становило від 2,3% до 31,2%). У восьми громадах акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів перевищив надходження травня 2021 року (скорочення відбулося у Локачинській та Зимнівській громадах на 1,4% та 14,6% відповідно).

Більшість громад у травні отримали надходження плати за надання адміністративних послуг у обсягах більших, ніж у травні 2021 року (лише у Зимнівській громаді таких надходжень майже не було).

Львівська область (ПЕРЕГЛЯНУТИ детальний аналіз)

Загальні доходи двох бюджетів пілотних громад Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Львівської області у травні 2022 року були меншими за відповідні показники попереднього року. Скорочення доходів становило 1,2% у Городоцькій громаді та 2,7% - у Добротвірській громаді. Найбільше зростання загальних доходів бюджету відбулося у Золочівській громаді (доходи зросли на 57,1%, порівняно з показниками травня 2021 року).

Податкові надходження зросли у всіх громадах, порівняно з показниками травня 2021 року. У восьми громадах надходження ПДФО були більшими, ніж обсяги травня 2021 року. У всіх громадах значно зросли надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Водночас, як і у квітні, у всіх громадах спостерігається стрімке скорочення надходжень від акцизного податку на пальне. Місцеві податки та збори були більшими за відповідні показники 2021 року у восьми громадах (у Бродівській та Золочівській громадах відбулося скорочення місцевих податків і зборів на 3,2% та 8,4% відповідно).

Плата за надання адміністративних послуг у п’яти громадах перевищила рівень травня 2021 року. Водночас, в інших п’яти громадах таких надходжень практично не надходило.

Полтавська область (ПЕРЕГЛЯНУТИ детальний аналіз)

Загальні доходи чотирьох бюджетів пілотних громад Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Полтавської області у травні 2022 року були більшими за відповідні показники попереднього року. Зростання доходів становило від +10,5% (у Диканській громаді) до +124,4% (у Сенчанській громаді). В Оржицькій громаді загальні доходи бюджету скоротились на 16,8%, порівняно з показниками травня 2021 року.

Зростання податкових надходжень відбулось у всіх бюджетах пілотних громад і становило від +2,7% (у Оржицькій громаді) до +176,9% (у Сенчанській громаді). Для більшості громад ПДФО залишається основним джерелом податкових надходжень до бюджету. У всіх громадах відбулося зростання ПДФО порівняно з показниками травня 2021 року. У окремих громадах Полтавської області також вагому частку податкових надходжень становить рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів. У Диканській та Сенчанській громадах у травні надходження рентної плати були більшими за відповідні показники 2021 року.

У квітні та травні 2022 року у Миргородській та Лубенській громадах до бюджету надходила плата за надання адміністративних послуг у обсягах, що відповідають та перевищують рівень 2021 року. Однак інші громади Полтавської області у квітні та травні 2022 року мали значне скорочення надходжень плати за надання адміністративних послуг.

Можна зробити висновок, що у травні 2022 року ситуація з надходженням доходів до бюджетів громад є кращою, ніж у квітні та березні. Більшість пілотних громад Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» мали зростання загальних доходів, порівняно з показниками травня 2021 року. У травні жодна з пілотних громад Проєкту не мала критичного скорочення доходів.

08.07.2022 - 09:51 | Views: 1616
Доходи громад Волинської, Львівської та Полтавської областей ‒ експертний аналіз

Attached files:

Tags:

budget budget analytics

Область:

Полтавська область Львівська область Волинська область

Source:

Share the news:

Read more:

31 May 2023

МОЗ розпочинає розгляд пропозицій щодо визначення спроможної мережі медзакладів областей

МОЗ розпочинає розгляд пропозицій щодо...

  На виконання Постанови КМУ від 28 лютого 2023 р. № 174 всі області подали до Міністерства охорони здоров’я...

31 May 2023

Чи можна купувати середньострокові та довгострокові військові облігації за рахунок місцевого бюджету - роз'яснення

Чи можна купувати середньострокові та...

Військові облігації – це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, окремий різновид облігацій...

31 May 2023

«Зелені конструкції» - перспективна технологія післявоєнного відновлення

«Зелені конструкції» - перспективна технологія...

Автори: Тетяна Ткаченко, доктор технічних наук, професорка;  Віктор Мілейковський, доктор технічних наук,...

31 May 2023

Жителів двох громадах Полтавщини активніше залучатимуть до вирішення локальних проблем

Жителів двох громадах Полтавщини активніше...

  В Україні культура партисипації розвинена, не так сильно, як хотілося б. Це в першу чергу пов’язано з тим,...