Президент України зустрівся з делегацією країн Вишеградської групи, яку представляли Віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, міністри закордонних справ Польщі та Чехії Гжегож Схетина та Любомір Заоралек, а також заступник Міністра закордонних справ Угорщини Ласло Сабо.
Президент наголосив на тому, що міжнародна підтримка, й особливо допомога найближчих сусідів України, якими є країни Вишеградської групи, є надзвичайно важливою на шляху європейської інтеграції України. «Застосування досвіду кожної з ваших країн в певних сферах, — боротьба з корупцією, реформи у соціальній сфері, економічні реформи, децентралізація, — є дуже цінною для полегшення впровадження позитивних змін в нашій країні», — сказав Петро Порошенко.
Президент також зазначив, що наслідком активних дій у напрямі впровадження проєвропейських реформ в Україні може стати трансформація Вишеградського об’єднання з формату чотирьох країн до формату п’яти країн за участю України. «Ми віримо в те, що внаслідок активного реформування України Вишеградська четвірка зміниться з V4 на V5».
Петро Порошенко висловився за те, щоб певний прогрес в європейській інтеграції вже був досягнутий до наступного саміту ЄC та країн «Східного партнерства», який відбудеться в Ризі у першій половині 2015 р., зокрема стосовно візової лібералізації та бачення перспективи України отримати членство в ЄС. На переконання Глави держави трансформація Вишеградської четвірки у п’ятірку може стати реальністю, адже Україна готова продемонструвати результати у втіленні реформ. "Якщо нам вдасться створити належну атмосферу до Саміту в Ризі, а саме: ми досягнемо певних успіхів в проведенні реформ, отримаємо безвізовий режим з ЄС та чітку перспективу членства в Європейському Союзі — це може дозволити об'єднання зусиль наших країн", — зауважив Петро Порошенко
Глава держави також поінформував міністрів закордонних справ Вишеградської групи про гуманітарну ситуацію на Донбасі та стан виконання Мінських домовленостей і акцентував їх увагу на необхідності виконання усіх пунктів Мінського протоколу, зауваживши, що є певні позитивні зрушення у мирному процесі.
Дипломати країн Вишеградської групи висловили повну солідарність з Україною в захисті її територіальній цілісності і суверенітету та заявили про готовність долучитися до конкретних напрямів реформ в Україні.
«Кожна країна Вишеградської четвірки візьме на себе певний напрям реформ в Україні і сконцентрується на їх реалізації», — наголосив Віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак. Так, Словаччина відповідатиме за енергетичний та безпековий сектор реформ в Україні, Польща – за децентралізацію, реформу місцевого самоврядування та управління публічними фінансами, Чехія – за громадянське суспільство, освіту та засоби масової інформації, Угорщина – за економічну політику, розвиток малого та середнього бізнесу і впровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Учасники зустрічі наголосили на тому, що попри певну спеціалізацію країни Вишеградської групи робитимуть усе можливе, щоб спільними зусиллями пришвидшити європейську інтеграцію України.
01 July 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 July 2025
Too much coordination and planning can kill incentives and creativity of local development agents. It's been...
01 July 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 July 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...