Центральна і місцева влада мають об’єднатись у проведенні децентралізації, - Геннадій Зубко

Децентралізація — це ключова, базова реформа, яка дозволить українцям адаптуватись до життя в Євросоюзі та остаточно знищить рудименти радянської системи управління. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  України Геннадій Зубко на загальних зборах Асоціації міст України.

«Завдяки спільній роботі Президента України Петра Порошенка, голови Верховної ради України Володимира Гройсмана, Уряду стала можливою передча повноважень місцевому самоврядуванню, реформування місцевого самоврядування, збільшення власних повноважень на місцях», — наголосив Геннадій Зубко.

«Децентралізація — це базова реформа для того, щоб змінити економічну ситуацію в Україні», — сказав він.

«Ми маємо об’єднати зусилля у продовженні реформи. і органи місцевого самоврядування мають стати флагманами децентралізації», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

За його словами,  саме місцеве самоврядування, маючи мотиваційний пакет, може змінити ситуацію: підтримати малий та середніх бізнес, сформувати інвестиційну політику, яка дасть можливість створювати робочі місця і залучати кошти не тільки міжнародних фінансових організацій, а й місцевих інвесторів.

«Важливим аспектом децентралізації є прозорість витрат з місцевих бюджетів та підзвітність місцевої влади», — наголосив урядовець.

Геннадій Зубко зазначив, що бюджетна децентралізація дозволила збільшити місцеві бюджети.

«Відтепер місцева влада має всі важелі для активного регіонального розвитку.  У 2016 році Державним бюджетом передбачено для підтримки проектів регіонального розвитку: 3 млрд. грн. – ДФРР; 1 млрд. грн. – субвенція для розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад; 1,9 млрд. грн. – субвенція для соціально-економічного розвитку територій», — наголосив він.

За словами урядовця, важливим пріоритетом 2016 року стане і питання енергоефективності, модернізації комунальних підприємств, впровадження побудинкового обліку споживання енергоресурсів. Також у 2016 році має бути завершено передачу повноважень по розпорядженню землею органам місцевого самоврядування.

За словами Геннадія Зубка, в цьому році будуть розроблені законопроекти  «Про засади та порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України», «Про місцеве самоврядування в Україні» (нова редакція), «Про префектів».

Крім того, готується великий пакет законопроектів щодо децентралізації у 22 сферах і галузях, зокрема: земельних відносинах, міжбюджетних відносинах, місцевих податків і зборів, адмінпослугах, соціальних стандартах у сферах освіти і охорони здоров’я, містобудування, житлово-комунального господарства, запровадження муніципальної варти, служби в органах місцевого самоврядування.

23.01.2016 - 19:44 | Views: 15166
Центральна і місцева влада мають об’єднатись у проведенні децентралізації, - Геннадій Зубко

Attached images:

Tags:

H.Zubko AUC

Source:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Read more:

01 May 2026

Розвиток партнерств та ініціативи у сфері культури – нові каталоги можливостей для громад

Розвиток партнерств та ініціативи у сфері...

  Новий місяць – нові можливості для активної роботи та сміливих рішень. Тут громадам стануть в нагоді...

01 May 2026

Уряд запускає експериментальний механізм закупівель для відбудови: як працюватимуть рамкові угоди і що це означає для громад

Уряд запускає експериментальний механізм...

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 24 квітня 2026 № 520 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо...

01 May 2026

Як громадам готуватися до міжнародних конференцій: досвід Interreg Europe

Як громадам готуватися до міжнародних...

Понад 600 учасників з усієї Європи зібралися цього року в Копенгагені на щорічну конференцію Interreg Europe “Europe,...

01 May 2026

Відновлення, яке працює для людей

Відновлення, яке працює для людей

Команда проєкту U-RESTORE офіційно розпочала роботу з 12 відібраними громадами. 21–22 квітня відбувся дводенний...