On «deputy guarantees» and average salary payment from the local budget

After all local elections among the most topical issues for local self-government representatives there is the issue of the so called «deputy guarantees» for persons, having held elective posts at local self-government bodies and being unable to return to the previous work place.

The publication considers the essence of the guarantees envisaged by article 33 of the Law of Ukraine On the Status of Local Council Deputies, the persons eligible for them, the procedure and mandatory conditions of getting such guarantees.

 

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.

Share the news:

Коментарі:

Default image
Іван
16.01.2021 - 11:16
З тексту цієї статті я зрозумів що сільський голова, повноваження якого закінчилися, і який до обрання на посаду голови ради працював приватним підприємцем не може претендувати на виплату із місцевого бюджету середнього заробітку протягом не більше 6 місяців. ПРАВИЛЬНО Я ЗРОЗУМІВ?
Default image
Лілія
02.02.2021 - 16:52
Зовсім недавно ця авторка давала наступне роз'яснення:"У № 11 газети "Місцеве самоврядування" ми писали про "ідеальний варіат" - тобто як повинно все правильно оформлятися від обрання особи на виборну посаду і до момтенту припиення нею повноважень. Так, правильно було б писати заяву про звільення з роботи у зв'язку із переходом на виборну посаду (п. 5 ст. 36 КЗпП), і тоді були б усі підстави збереження за Вами Вашого робочого місця за попереднім місцем роботи. Однак, Ви цим не скористалися "по незнанню", можливо. Проте, на можливість виплати Вам із місцевого бюджету середньомісячного заробітку це не впливає, якщо: 1) після припинення повнвоажень Ви не працевлаштовані; 2) не маєте права на будь-який вид пенсії (в тому числі - по інвалідності). Тобто, маєте повне право звернутися до сільської ради за виплатою 6-місячною. Єдине, що Ви втратили, коли звільнилися за власним бажанням - можливість повернутися на Ваше попереднє місце роботи."
Default image
Лілія
02.02.2021 - 17:12
І де ж справедливість? Якщо людина пропрацювала все життя, через не обізнаність звільнилася за ст. 38, то вже не має права на виплати.
Default image
Андрій
10.02.2021 - 17:19
Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 33 Закону час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв'язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше 6 місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов'язки на постійній основі. Страховий стаж зарахують за умови сплати ЄСВ. Хто повинен нарахувати та сплатити єдиний соціальний внесок?
To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

12 April 2021

Про строкові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком

Про строкові договори з педагогічними...

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про повну загальну середню освіту», до 1 липня 2020 року з усіма...

12 April 2021

12 April 2021

Гендерна складова при створенні статуту громади, стратегії громади, програм та планів дій - 14 квітня заключний вебінар

Гендерна складова при створенні статуту...

14 квітня об 11.00 відбудеться третій та заключний вебінар "Гендерна складова при створенні Статуту громади,...

12 April 2021

Як управлінцям у громадах обрати канали та формати для комунікації, розкажуть на вебінарі 13 квітня

Як управлінцям у громадах обрати канали та...

13 квітня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

12 April 2021

Управління в органах місцевого самоврядування України для менеджерів середньої ланки - стартував навчальний курс

Управління в органах місцевого самоврядування...

10 квітня 2021 року у Тернопільському Національному технічному університеті імені Івана Пулюя стартував навчальний...