Зміни до законодавства

Відкритий діалог «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки»

 

У серпні 2020 року в регіонах розпочались відкриті дискусії «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки». Під час заходів обговорюються законопроекти про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації, а також проекти змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування та змін до Податкового законодавства, які розширять можливості нарощування надходжень до місцевих бюджетів. З текстами цих законопроектів можна ознайомитися ТУТ

Передбачалося, що ці законопроекти мають бути прийняті до кінця поточного року, щоб вже з наступного України мала якісно нову систему органів місцевої влади. 

17 вересня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Тож вже відбулися зміни у структурі бюджетної системи та у повноваженнях органів місцевого самоврядування. Законодавчим актом, зокрема, розмежовуються  дохідні і видаткові джерела надходження між районними та місцевими бюджетами, скасовується спрямування надходжень від ПДФО до районних бюджетів та виключається  районний рівень із системи горизонтального вирівнювання податкоспроможності. Тобто районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом.

Участь у заходах беруть урядовці, народні депутати, представники обласних та районних державних адміністрацій, територіальних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти.

Організовує відкриті дискусії Міністерство розвитку громад та територій за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

У цій рубриці збиратимемо усі матеріали, що стосуються подальших законодавчих змін. Крім того, тут усі бажаючі можуть поставити запитання, які стосуються майбутнього розподілу повноважень та ресурсів між державною владою та місцевим самоврядуванням, а також між органами місцевого самоврядування різних рівнів. 

A joint statement of the Parliamentary committee and all-Ukrainian Local Self-Government Associations
29 April 2021 - 14:44
К-ть переглядів: 4170

On the new bill On the Local Self-Government in Ukraine
09 March 2021 - 14:34
К-ть переглядів: 41593

One pace away from decentralised Ukraine – an open dialogue between the Government and the local self-government has taken place
07 December 2020 - 20:00
К-ть переглядів: 7036

Law on hromadas and rayons reorganisation comes into force on December, 6
05 December 2020 - 10:25
К-ть переглядів: 36943

The President has signed law 3651-d
04 December 2020 - 09:55
К-ть переглядів: 72390

All news

share