Views: 196

У 2018 році рішенням сесії сільської ради нашому обслуговуючому кооперативу (забезпечення водопостачання) надано в позику (безоплатне користування) нерухоме майно комунальної власності (артсвердловина та система водопостачання) терміном на 10 років.Кооператив має всі дозвільні документи на здійснення такої діяльності, надає послуги з 2013 року.На даний час коштами членів кооперативу проведено заміна насосу та інші ремонті роботи. У 2020 році сіьська рада увійшла до складу ОТГ , утворено старостинський округ.Весь майновий комплекс передано на даланс ОТГ. Чи має право кооператив здійснювати послуги по водопостачанню, а ОТГ передати в позику (безоплатне користування) нерухоме майно комунальної власності (артсвердловина та система водопостачання)? У міській громаді є комунальне підприємство міськводоканал, яке здійснює аналогічні послуги. У нашому селі такі послуги надає 6 кооперативів .Село відділене від міста.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Share: