Views: 1825

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка алгоритм передачі майна (основних засобів), які були придбані з державного бюджету для функціонування ЦНАП РДА для ЦНАП ОМС?

Відповідь надала Ольга Калініченко, старший експерт напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»:

"Процедура передачі об’єктів права державної власності зі сфери управління міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, уповноважених управляти державним майном, до сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном, регламентується Положенням про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. No1482. Передача об’єктів з державної у комунальну власність здійснюється відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» (далі – Закон про передачу). Відповідно до статті 4 Закону про передачу передача нерухомого майна (будівлі, споруди, у тому числі об’єкти незавершеного будівництва, приміщення) з державної у комунальну власність здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України. Пропозиції щодо передачі зазначених об’єктів погоджуються ініціаторами такої передачі, зазначеними у статті 3 Закону про передачу, та подаються до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. Статтею 7 Закону про передачу визначено умови та об’єкти права державної власності, які можуть бути безоплатно передані у комунальну власність.

У Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» від 03.11.2020 № 943 (далі – Закон щодо мережі ЦНАП) кілька норм можуть бути корисними, адже вони передбачають по-суті пріоритетне (переважне) право ОМС «старого» райцентру, який має утворити ЦНАП, на отримання майна ЦНАП РДА.

Також відповідно до абзаців другого, третього та четвертого підпункту 2 пункту 3 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону щодо мережі ЦНАП, Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом (до 29-го лютого 2021 р.) необхідно:

  • затвердити методичні рекомендації щодо утворення центрів надання адміністративних послуг міськими, селищними радами, що здійснюють свої повноваження в населених пунктах - адміністративних центрах районів (станом на 1 січня 2020 року), та ліквідації центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, передбачивши, зокрема, передачу з державної власності чи спільної власності територіальних громад району в комунальну власність відповідних селищних, міських громад об’єктів нерухомого та рухомого майна центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, що ліквідуються;
  • вжити заходів для передачі, за потреби, майна центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, зокрема шляхом прийняття відповідними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування узгоджених рішень, але не пізніше 31 грудня 2021 року;
  • при передачі такого майна з державної власності у комунальну власність забезпечити розгляд відповідними центральними органами виконавчої влади згідно з повноваженнями узагальнених пропозицій від кожної області щодо передачі зазначених об’єктів, поданих відповідними районними державними адміністраціями, та затвердити рішення про таку передачу одним списком у межах області протягом одного місяця з дня надходження таких пропозицій.

Саме згадані вище документи і будуть регламентувати передачу майна з державної у комунальну власність, від ЦНАП РДА для ЦНАП ОМС".

Share: