Views: 1330

Як з 01.01.2021 року оплачувати комунальні послуги центру первинної медико- санітарної допомоги, попереднім власником якого був район, котрий розпався на три громади. Ні одна з них не хоче брати центр у свою власність. Згідно змін до Бюджетного кодексу України від 17 вересня 2020 року № 907-IX територіальні громади здійснюють такі видатки тільки на заклади, що належать їм. Якщо нас передадуть укрупненому новому району, як нам оплачувати комунальні послуги? Чи нові громади можуть надавати субвенцію укрупненому району на наше утримання? Звідки будемо отримувати кошти? Податок з доходів фізичних осіб ми ж сплачуватимемо в місцевий бюджет трьох новостворених громад, там знаходяться сільські амбулаторії та ФАПи. Як далі нам працювати?

Що стосується оплати комунальних послуг центром первинної медико-санітарної допомоги, видатки на утримання зазначеного центру здійснюються з бюджетів сіл, селищ та міст.

Відносно прийняття центру у власносність однієї з громад. Наразі зазначене питання регламентує законопроект 3651-д який знаходиться на підписанні у Президента України, відповідно до його положень якого центр первинної медик-санітарно допомоги має бути віднесений до територіальної громади за місцем розташування центру.

Що стосується сплати податку на доходи фізичних осіб, 60 відсотків зазначеного податку сплачується (перераховується) згідно до бюджету громад відповідно до розташування ФАПів та сільських амбулаторій.

Покроковий алгоритм дій щодо передачі закладів охорони здоров’я визначений НСЗУ: https://decentralization.gov.ua/news/12989?page=4

Share: