Views: 1980

Доброї ночі. Цікавить неоднозначне питання, щодо призначення старост,а саме: чи може громада в якийсь законний спосіб, порадити майбутньому голові ОТГ, кого вона хоче на посаду старости? Скажімо громадські збори чи збір підписів за майбутнього старосту чи все ж питання призначення старости це одноосібне, власне рішення голови - кого пропонувати? Дякую.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Відповідно до ч. 1 с. 54-1 Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Інші механізми «призначення» старост не передбачені. Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради може бути затверджено Положення про старосту, в якому може бути деталізовано процедури призначення, регламентовано діяльність старости (але виключно у межах норм Закону)".

Share: