1 млрд 385,2 млн гривень – саме така субвенція на Нову українську школу передбачена у бюджеті на 2018 рік, з цих коштів 998,7 млн підуть на обладнання початкової школи, а 386,5 млн грн – на навчання вчителів початкової школи. Постанову, що регулює розподіл цих коштів та їх використання, сьогодні, 4 квітня 2018 року, прийняв Кабінет Міністрів України у приміщенні Будинку Уряду.
«1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть до Нової української школи. Найголовніше – ці діти навчатимуться за новим стандартом початкової школи і отримають якісно новий зміст освіти. Однак, щоб цей проект повноцінно реалізувати, окрім підготовки вчителів, потрібно також створити необхідне навчальне освітнє середовище. І тому ця постанова – це безпрецедентний крок, вперше за всю історію України у початкову школу вкладається така сума грошей. А початкова школа – це та основа, на якій пізніше вибудовується весь подальший розвиток дитини, її сприйняття та ставлення до навчання», – розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Найголовніше, що визначає постанова, – це як використовуватиметься частина субвенції у 998,7млн грн, яка передбачена на закупівлю обладнання. Так, планується, що:
Традиційно державне фінансування надаватиметься місцевим органам самоврядування на засадах співфінансування:
«Ми розуміємо, що виділених з бюджету грошей не вистачить абсолютно на всі школи в Україні. Тому ми очікуємо, що органи місцевої влади, до повноваження яких безпосередньо належить створення належних умов для навчання, стануть нашими партнерами у створенні нового освітнього простору. Ми не очікуємо, що місцеві органи профінансують все, ми лише сподіваємося, що вони виконають зобов’язання та дофінансують бодай ту меншу частку вартості, що ми просимо дофінансувати», – зазначила Міністр.
Вона додала, що наразі вже запущено та триває процес підвищення кваліфікації вчителів. 1 лютого розпочалося навчання на дистанційному курсі. І хоча цей курс обов‘язково мають пройти тільки 22 тис вчителів, сьогодні вже його проходить більше ста тисяч слухачів. Також тривають очні сесії, на яких вчителі можуть закріпити отримані знання.
Attached images:
Tags:
New Educational Space education
Source:
Міністерство освіти Укоаїни
11 December 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 December 2024
Chornomorsk reboot veteran policy
Chornomorsk reboot veteran policy
After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...
11 December 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 December 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...